bloober team gry
Źródło: blooberteam.com

Platige Image stworzy animacje do nowej gry twórców Layers of Fear. Szykuje się wyjątkowa produkcja

Artur ŁokietekArtur Łokietek
24 Kwietnia 2020

Warszawskie studio postprodukcji i animacji podpisało właśnie umowę z krakowskim Bloober Team, autorami ciepło przyjętego Layers of Fear. Oba studia będą pracować nad zupełnie nowym tytułem. Platige Image ma stworzyć animacje do gry.

Dwa świetne polskie studia połączyły siły w celu dostarczenia graczom kolejnej świetnej produkcji.

Platige Image

Platige Image to polskie studio zajmujące się animacją 3D, postprodukcją, grafiką komputerową i efektami specjalnymi. Do tej pory polscy twórcy zostali docenieni na świecie - w 2002 roku wyprodukowana przez nich i wyreżyserowana przez Tomasza Bagińskiego "Katedra" zdobyła nominację do Oscara, a w ciągu całej swojej działalności PI zdobyło ponad 200 nagród i wyróżnień na międzynarodowych konkursach. Twócy są od dawna związani z grami komputerowymi choćby za sprawą "Wiedźmina" CD Projekt RED do którego stworzyli oni animacje (w tym sławetne intro do pierwszej części). Warszawskie studio podpisało właśnie umowę z Bloober Team. Nowa gra studia zostanie dzięki temu wzbogacona o profesjonalne animacje.

Umowa z Bloober Team

Bloober Team zasłynęło na świecie przede wszystkim Layers of Fear, czyli przygodówkowym horrorem na podstawie którego powstaje również hollywoodzki film pełnometrażowy. Kolejne dzieła w dorobku studia to wciąż utrzymany w stylistyce horroru cyberpunkowy Observer czy growa adaptacja Blair Witch. Od jakiegoś czasu mówi się, że kolejna produkcja krakowskich deweloperów powstanie dzięki zawarciu przez nich umowy ze znaną firmą z branży i będzie bazować na popularnej franczyźnie gier komputerowych. Choć niestety nie mamy żadnych dodatkowych informacji, współpraca z Platige Image zapowiada, że projekt rzeczywiście może okazać się największym w całym dorobku studia, a sami twórcy zamierzają trafić do czołówki światowych twórców gier survival horror. "Jesteśmy dumni z tego, że będziemy pracować z Platige, bo jest to jedno z najlepszych studiów na Świecie. Wspólnie przeprowadziliśmy już część prac weryfikacyjnych, a ich efekty są bardzo ekscytujące. Wierzymy, że nasza współpraca będzie kontynuowana nawet po zakończeniu tego projektu" - zapowiada Piotr Babieno, Prezes Zarządu Bloober Team.

Co ciekawe, termin realizacji produkcji wyznaczony jest na styczeń 2021 roku, więc zgadujemy, że w niedługim czasie Bloober Team wraz z Platige Image odkryją karty i oficjalnie zapowiedzą kolejną grę, która ma szanse stać się hitem.

Zobacz także:

  1. Koncert znanego rapera w Fortnite przyczynił się do kolejnego rekordu
  2. Fallout 76: Postacie niezależne okradają graczy z wyposażenia. Bethesda wydała oświadczenie
  3. 150 gier od Ubisoftu za maksymalnie 40 złotych. Promocja do końca kwietnia
  4. Pandemia opóźnia premierę kolejnej gry. Na Death Stranding będziemy musieli jeszcze poczekaćNastępny artykuł