playstation
Źródło: Punish - wideo - /watch?v=AxXvxypMtko&ab_channel=Punish

Wadliwa partia PlayStation 5 w Polsce i problemy z dostawami? Absurdalna sytuacja, jest wyjaśnienie

Artur ŁokietekArtur Łokietek
9 Listopada 2020

W ostatnim czasie w internecie coraz bardziej popularne stają się doniesienia o problemach z płytą główną PlayStation 5. Jeden ze sklepów miał rzekomo przez istotną wadę opóźnić wysyłanie zamówień. Pojawił się oficjalny komentarz w tej sprawie.

Wiele osób czeka na swoje egzemplarze PlayStation 5, jednak najnowsze informacje pozwalają wierzyć, że wysyłka zamówień może opóźnić się w niektórych polskich sklepach. Zgodnie z informacjami w social mediach miałoby to wynikać z problemów z płytą główną konsoli.

Premiera PlayStation 5

Nie ma co ukrywać, że nowa generacja to coś, na co czekało wielu graczy na całym świecie. Gdy w końcu oficjalnie doczekaliśmy się faktycznych premier najnowszych urządzeń, nie było wcale lekko. Choć Microsoft ze swoim Xbox Series X nie zanotował zbytnich problemów, premiera PS5 okupiona jest łzami.

Jedna z najtragiczniejszych katastrof naturalnych, zginęło prawie 2 tys. ludzi. Wszystko przez ignorowanie naukowcówJedna z najtragiczniejszych katastrof naturalnych, zginęło prawie 2 tys. ludzi. Wszystko przez ignorowanie naukowcówCzytaj dalej

Chodzi o to, że PlayStation 5 wyprodukowane zostało w dość małej, a na pewno mniejszej, niż popyt, liczbie urządzeń. Oznacza to tyle, że jeżeli ktoś nie zdążył wraz ze startem preorderów na złożenie zamówienia to musi czekać... i czekać... i czekać... i tak cały czas, bo zgodnie z niektórymi źródłami, kolejne dostawy PS5 (w tym te na półki sklepowe) będą mogły odbyć się przed okresem świątecznym, a w najgorszym wypadku dopiero po nowym roku.

Mimo, że wielu fanów z powodzeniem dokonało zamówień przedpremierowych w polskich sklepach, w sieci znów zawrzało. A wszystko za sprawą Twittera Patryka Fejfera, który podzielił się w social mediach informacją o niecodziennym komunikacie od jednego z większych polskich sklepów z elektroniką, czyli x-komu.

Płyta główna wadliwa, trzeba czekać. Czyżby?

Zgodnie z informacjami z Twittera, wysyłka zamówionych egzemplarzy PlayStation 5 miałaby ulec opóźnieniu przez fakt, że egzemplarze, które dotarły do Polski mają fabryczną wadę związaną z płytą główną. Ze względu na tak niecodzienną sytuację trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż na magazyny dotrą działające egzemplarze.

Projektant PlayStation 5 zdradza zaskakujące szczegóły z produkcji. Urządzenie miało wyglądać jeszcze inaczejProjektant PlayStation 5 zdradza zaskakujące szczegóły z produkcji. Urządzenie miało wyglądać jeszcze inaczejCzytaj dalej

Tylko, że... nie do końca tak jest. Jak donosi Spider's Web, który postanowił zbadać sprawę, sytuacja z wysyłką wydaje się faktycznie przeciągać, jednak nie jest to winą problemów z samym sprzętem. Postanowiono poprosić o komentarz sklep x-kom.

"Nie otrzymaliśmy ani jednego egzemplarza PS5, a tym bardziej z niedziałającą płytą główną. Taką wieść roznosił jeden z naszych doradców w contact center, wziął ją nie wiem skąd (…). Sprawę będziemy dokładnie wyjaśniać w poniedziałek, ale już teraz chciałem bardzo przeprosić za zamieszanie, które powstało w wyniku pomyłki naszego pracownika" - informuje cytowany przez Spider's Web Kamil Szwarbuła, rzecznik x-kom.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Najpotężniejszy statek kosmiczny w historii ludzkości. SpaceX zaprezentowało Starship

2. Czy szczepienia na COVID-19 będą obowiązkowe? Jest komentarz Mateusza Morawieckiego

To jak wygląda sytuacja?

Zgodnie z ustaleniami, pracownik sklepu nie mógł wiedzieć o rzekomych problemach z płytą główną urządzenia, gdyż sprzętu jeszcze nie ma na magazynie. Zapewne doszło do pewnego rodzaju nadinterpretacji, być może w celu wyjaśnienia opóźnień wysyłki.

W rzeczywistości x-kom nie jest oficjalnym partnerem Sony Interactive Entertainment Polska, a więc sklep ma innego dystrybutora tego sprzętu, co oznacza, że cały proces przebiega zupełnie inaczej. Najpewniej to właśnie jest wynikiem drobnych poślizgów w dostawie nowych konsol.

Wybitne odkrycie rzuca nowe światło na historię ludzkości. Człowiek ewoluował w zaskakujący sposóbWybitne odkrycie rzuca nowe światło na historię ludzkości. Człowiek ewoluował w zaskakujący sposóbCzytaj dalej

"W x-komie będą opóźnienia w dostarczaniu PS5. Na pewno nie będziemy ich mieć na premierę, nie wiemy też kiedy do nas dotrą zamówione egzemplarze. Prosimy naszych klientów o cierpliwość. Oczywiście w każdej chwili możemy anulować zamówienie i zwrócić pieniądze. Możemy też zamienić PlayStation 5 na desktop z serii G4M3R z 500-zlotowym rabatem. To co możemy w tym momencie zaoferować w ramach przeprosin to dodatkowy bon. Osoby, które zdecydują się z nami poczekać na PS5 lub zmienia zamówienie na G4M3Ra, dostaną od nas dodatkowe 100 złotych na dowolny zakup w x-komie" - informuje cytowany przez Spider's Web x-kom.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lockdown a spacer z psem? Jak wyprowadzać zwierzęta na spacer?
  2. Straszliwy wypadek. Siła uderzenia była tak duża, że auto rozpadło się na dwie części
  3. Co by się stało, gdyby człowiek wpadł do czarnej dziury? Odpowiedź zaskakuje
  4. Sony wydało oficjalne oświadczenie na temat PlayStation 5. Dotyczy również Polski, duże zaskoczenie
  5. Atrakcje na Marsie. Miejsca, które przyszli turyści będą zwiedzać na Czerwonej Planecie
  6. Potwierdzono zagrożenie, ogłoszono pierwszy stopień alarmowy dla kilku województw. Potrwa do rana
  7. Franciszek Pieczka podzielił się ważną refleksją na temat koronawirusa. Jak uwielbiany aktor żyje podczas pandemii?

Następny artykuł