Playstation 5
Źródło: https://www.facebook.com/playstation/photos/a.186905261802/10158776476956803/?type=3&theater

Nieoficjalnie: Na Playstation 5 uruchomimy gry z trzech poprzednich generacji konsol

Na razie są to informacje nieoficjalne. Wszystko za sprawą postu udostępnionego na Twitterze przez użytkownika Renka_schedule. Wynika z niego, że Sony zarejestrowało w tym roku specjalny patent w Japonii. Wykorzystanie go sprawi, że na Playstation 5 zagramy w gry z PS1, PS2 i PS3.

Rozwiązanie, które opatentowało Sony pozwoli gigantowi na emulację gier ze starych generacji. Wszystko odbędzie się za pośrednictwem chmury. Wokół konsoli PlayStation 5 powstało już wiele mitów.

Playtation 5 ze wsteczną kompatybilnością

W momencie uruchomienia Playstation 5, będziemy mieli możliwość uruchomienia hitów ze starych generacji. Jednym z przykładów jest kultowa gra Tony Hawk’s Pro Skater 2 z Playstation 2. Gra jest uruchamiana na wirtualnej maszynie w centrum serwerowym. Za pośrednictwem naszej konsoli obraz będzie strumieniowany na urządzenia takie jak telewizor czy monitor. W tweecie możemy znaleźć następujące informacje: Duża liczba gier na PS1 / PS2 / PS3 i różne generacje konsol mogą być przechowywane i wykorzystywane za pośrednictwem biblioteki gier w chmurze. Te gry można uruchamiać na maszynie wirtualnej, która naśladuje system operacyjny związany z każdą konsolą do gier.

PlayStation Now

W przecieku, który znaleźliśmy na Twitterze nie ma informacji na temat usługi PlayStation Now. Jej funkcjonalność jest bardzo podobna do tej opisanej w najnowszym patencie Sony. Wygląda na to, że gigant z Japonii wprowadzając ostatni patent, zrobi to w oparciu o istniejące usługi. Dodanie kolejnej bardzo podobnej usługi nie ma raczej sensu. Tak czy siak pozostaje nam mieć nadzieję, że usługa PlayStation Now od samego początku zostanie zaprezentowana również dla graczy z Polski. Interesujące jest również jedna rzecz. Do tej pory wiemy tylko o tym, że PlayStation 5 będzie oferowało wsteczną kompatybilność dla niektórych tytułów z poprzedniej generacji. Sony nie podzieliło się na razie takimi informacjami. Do premiery Playstation 5 zostało jeszcze sporo czasu. Tym samym możemy liczyć na wiele interesujących przecieków związanych z konsolą. Jedną z najważniejszych informacji dla graczy będzie z pewnością cena konsoli.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nad Polską przelatuje kometa. Niepowtarzalne zjawisko zaobserwujesz gołym okiem
  2. Sony wypuściło okładkę gry Spider-Man: Miles Morales na PlayStation 5
  3. Nowe darmowy tytuły zawitały do Epic Games Store. Przedstawiamy trzy gry do zgarnięcia
  4. Ubisoft w rozsypce. Czy obserwujemy upadek giganta?

Następny artykuł