Skrzynka pocztowa należąca do Poczty Polskiej.
Źródło: Pixabay

Poczta Polska nabiera Polaków. Rozpoczęła się akcja na ogromną skalę

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
13 Października 2020

Jesień w pełni, a co za tym idzie, okres przygotowań do świąt Bożego Narodzenia tuż-tuż. Jest to czas wzmożonej pracy Poczty Polskiej, ponieważ robimy o wiele więcej zakupów, zamawiamy ogromne liczby paczek. PP rozpoczyna rekrutację na nowe stanowiska.

W związku ze zbliżającym się okresem wzmożonego ruchu przesyłek i paczek Poczta Polska otworzyła rekrutację na 1200 nowych stanowisk, dzięki którym ma się stanowczo usprawnić działanie tej instytucji w trudnym, przedświątecznym czasie.

Bank Millennium ostrzega klientów przed oszustami. Pieniądze znikają z kontBank Millennium ostrzega klientów przed oszustami. Pieniądze znikają z kontCzytaj dalej

Szczyt okresu paczkowego w Poczcie Polskiej

Okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia określany jest mianem szczytu paczkowego. Przedświąteczny szał zakupowy odczuwalny jest przede wszystkim dla pracowników Poczty Polskiej, którzy muszą się w tym okresie liczyć z niesamowitymi ilościami paczek i przesyłek. Warto pamiętać, że ze względu na pandemię koronawirusa, wiele osób rezygnuje z zakupów w tradycyjnej formie na rzecz tych wykonywanych przez Internet, co jeszcze potęguje szczyt paczkowy. Poczta Polska postanowiła się zabezpieczyć przed tą sytuacją.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Polska młodzież rozpoczęła dramatyczny protest. Przedstawili swoje żądania, chodzi o zdalne nauczanie

2. Była obiektem drwin, więc schudła 100 kg. W dniu ślubu swojego eks wyglądała lepiej niż panna młoda

Paczkowy rekord w listopadzie i grudniu

Poczta Polska przewiduje, że w listopadzie i grudniu padnie rekord przesyłanych paczek. Jak informują w oficjalnym komunikacie, w zeszłym roku liczba paczek wysyłanych w tym okresie wzrosła o 75% względem innych miesięcy w roku. “W tym sezonie może być podobnie, a w grudniu pocztowcy spodziewają się dni, kiedy liczba paczek może przekroczyć nawet milion" - wyjaśnia Poczta Polska. W związku z tymi prognozami, placówka chce się zabezpieczyć przed zatorem związanym ze zwiększoną liczbą przesyłek. W tym celu Poczta Polska otwiera rekrutację na nowe stanowiska, które mają pomóc usprawnić działanie placówki w tym gorącym okresie.

LOT stawia na rewolucję i samoloty, których wszyscy się boją. Pasażerowie są przerażeni, ale czy słusznie?LOT stawia na rewolucję i samoloty, których wszyscy się boją. Pasażerowie są przerażeni, ale czy słusznie?Czytaj dalej

Poczta Polska nabiera

W związku z nadchodzącym szczytem wysyłania paczek PP otwiera rekrutacje na 1200 stanowisk. Szukają przede wszystkim kurierów i kierowców. Dzięki temu chcą uniknąć przeciążenia swoich pracowników i systemów w newralgicznym momencie. Poczta Polska oferuje w głównej mierzę umowę zlecenie oraz pracę w takich miejscach jak sortownia przesyłek, doręczaniu paczek oraz osób, które mają uprawnienia do kierowania pojazdami do 3,5 tony oraz od 3,5 tony.
“Poczta Polska dąży do usprawnienia obsługi zakupów robionych w ostatnich miesiącach roku. Spodziewamy się, że w ramach tegorocznego szczytu przedświątecznego doręczymy rekordową liczbę przesyłek. Wynika to z faktu, że coraz więcej Polaków robi zakupy świąteczne w e-sklepach" - tłumaczy Marek Makuch, dyrektor pionu kapitału ludzkiego w Poczcie Polskiej.

Sony może szykować prawdziwą rewolucję. Wszyscy fani PlayStation 5 powinni zacierać ręceSony może szykować prawdziwą rewolucję. Wszyscy fani PlayStation 5 powinni zacierać ręceCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziewczynka nie chce dać spokoju śpiącemu psu. Wtedy zwierzę daje jej cenną nauczkę
  2. Wyciekł najlepszy pod słońcem przepis na pierogi według Magdy Gessler. Równie aksamitnego farszu nigdy nie jedliście
  3. Neutralizacja 5-tonowej bomby w Świnioujściu. Ładunek wybuchowy niespodziewanie eksplodował [wideo]
  4. Banknot 100 złotych wart nawet kilka razy więcej. Można zarobić ogromne pieniądze
  5. Wpadka w "Jednym z dziesięciu". Zawodnik zaskoczył wszystkich swoją odpowiedzią
  6. Gigantyczny wzrost zakażeń i zgonów. Wirusolog tłumaczy skąd się wzięły

Następny artykuł