Zachmurzone niebo, słońce, cień.
Źródło: flickr

IMGW zapowiada drastyczną zmianę temperatur w niedzielę. Pogoda nas kompletnie zaskoczy

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
14 Czerwca 2020

W ostatnich dniach pogoda w Polsce przyzwyczaiła nas do ekstremalnych zjawisk atmosferycznych. Południe kraju było burzowe, północ upalna do granic możliwości. Wszystko wskazuje na to, że niedziela pozwoli nam trochę odpocząć a pogoda odrobinę się ustabilizuje. 

Fronty atmosferyczne odpowiedzialne za dosyć niebezpieczną pogodę w naszym kraju na razie nas ominęły. W niektórych rejonach Polski można spodziewać się jednak przelotnych deszczów i krótkich burz.

Temperatury idą w dół

Po upalnej sobocie, w niedziele temperatury pójdą w dół. Wczoraj słupki rtęci na terenie praktycznie całego kraju wskazywały 30 stopni Celsjusza. W połączeniu z dużą wilgotnością powietrza, warunki do funkcjonowania były naprawdę trudne. Dzisiaj sytuacja może się znacząco poprawić, wszystko za sprawą temperatur, które obniżą się na terenie całego kraju do około 20 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na Pomorzu, Warmii i Mazurach, Podlasiu i Lubelszczyźnie. Najcieplej na południowym zachodzie – przewidywana temperatura 25 stopni.

Mapa przedstawiająca pogodę w Polsce w niedzielę 14 czerwca 2020 roku.Mapa przedstawiająca pogodę w Polsce w niedzielę 14 czerwca 2020 roku.Mapa przedstawiająca pogodę w Polsce w niedzielę 14 czerwca 2020 roku.

Lokalne burze i porywisty wiatr

W większej części kraju wiatr będzie umiarkowany, a niebo zachmurzone. Lokalnie mogą występować przelotne deszcze, burze i porywisty wiatr – w czasie burz będzie się on wzmagał do 65 km/h. Po południu pogoda zacznie się psuć w województwie dolnośląskim i opolskim, tam może mocniej popadać i zagrzmieć. Komórki burzowe zbiorą się jednak głównie u naszych sąsiadów i nie powinny dotrzeć do Polski. Wieczór przyniesie ochłodzenie w całym kraju, niebo zacznie się również przejaśniać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromne burze nadciągają z Niemiec. W 10 województwach będzie niezwykle niebezpiecznie
  2. Polska aleja tornad. IMGW ostrzega zagrożone województwa
  3. Polska nic nie robi z "barszczem Sosnowskiego", niezwykle niebezpieczną rośliną. Druzgocący raport NIK
  4. Genetycznie modyfikowane komary zostaną wypuszczone do środowiska naturalnego

Następny artykuł