Pilne Techgame
Źródło: Techgame

Zgierz kompletnie zalany. Jedna ofiara śmiertelna, woda wdarła się m.in. do szpitala

Albert DługoszewskiAlbert Długoszewski
18 Czerwca 2020

Olbrzymie burze przetaczają się przez nasz kraj. Zalany został między innymi Zgierz. Jest jedna ofiara śmiertelna. Niektóre ulice są całkowicie zalane. Poziom wody jest tak wysoki, że miejsca dosięga wysokości masek samochodów. Woda wdarła się również do lokalnego szpitala. Ciężka sytuacja jest także w Łodzi.

Wielkie burze przetaczają się nad Polską. W niektórych regionach sytuacja jest niesamowicie ciężka. Najtrudniejsza jest w Zgierzu. Miasto jest kompletnie zalane, jest także jedna ofiara śmiertelna.

Zalany szpital

Potężna ulewa doprowadził również do zalania części Zgierskiego szpitala. Jak poinformował rzecznik prasowy łódzkiej straży pożarnej mł. brygadier Jędrzej Pawlak w rozmowie z TVN24, woda wdarła się do izby przyjęć na jeden oddział oraz do apteki. Internauci zamieszczają zdjęcia z zalanego miasta. Można zauważyć, że w niektórych miejscach woda sięga wysokości masek samochodów. Sytuacja jest niezwykle trudna. Podano również bardzo smutną informację. W piwnicy jednego z zalanych domów przy ul. Pieczyraka znaleziono ciało mężczyzny.

Lokalne podtopienia w Łodzi

Lokalne podtopienia pojawiły się również na terenie miasta Łódź. W tej sprawie również zabrał głos mł. brygadier Jędrzej Pawlak - Do usuwania skutków ulewy zostali skierowani wszyscy strażacy, którzy teraz pomagają usunąć efekt gwałtownych i bardzo intensywnych opadów. Do 15.30 odnotowaliśmy ponad 170 zgłoszeń, głównie dotyczących zalanych posesji, piwnic domów i budynków użyteczności publicznej oraz samochodów, w których byli też uwięzieni kierowcy. Zgłoszenia cały czas napływają - dodaje rzecznik prasowy.

Burze w różnych miejscach Polski

Olbrzymie burze przetaczają się przez cały nasz kraj. Sytuacja jest niezwykle trudna. Strażacy pożarni musieli interweniować kilkaset razy. Burza nie ominęła również Warszawy i jej okolic. W Łomiankach piorun uderzył w dach jednego z budynków wywołując pożar. IMGW ostrzega przed kolejnymi burzami oraz możliwością wezbrania wód z przekroczeniem stanów alarmowych. Poniżej możecie znaleźć kilka zdjęć z zalanych terenów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. IMGW wydało alert pogodowy dla całej Polski. W trzech województwach szczególnie niebezpieczne warunki
  2. Susza powoduje absurdalne ceny truskawek. W kilku regionach Polski sytuacja jest bardzo ciężka
  3. Ognisko koronawirusa na Dolnym Śląsku. Tam miał być punkt wyborczy
  4. Portal IMGW w nowej odsłonie. Skorzysta z niego mnóstwo osób

Następny artykuł