Zalane samochody w Warszawie
Źródło: https://twitter.com/Grzegor22655442/status/1273823946039799809/photo/1

Dziś wieczorem znów może być niebezpiecznie. IMGW ostrzega 4 województwa, burze, powodzie, grad

Albert DługoszewskiAlbert Długoszewski
23 Czerwca 2020

Wygląda na to, że pogoda nam nie odpuści, IMGW wystosowało kolejny komunikat. We wtorek po południu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega cały kraj przed kolejną serią burz. Możemy ich się spodziewać na terenie Lubelszczyzny. Zagrożone są jednak również inne województwa.

Burze z gradem oraz silny deszcz. Taka pogoda czeka nas we wtorkowy wieczór. Komunikat mówi o stanie zagrożenia dla czterech województw.

Alerty dla wielu województw

Według synoptyków IMGW najtrudniejsza sytuacja na terenie województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego oraz kujawsko-pomorskiego. Ostrzeżenie mówi o tym, że wystąpią burze z silnymi opadami deszczu do 20 mm. oraz porywami wiatru do 80 km/h. W niektórych miejscach możemy spodziewać się opadów gradu. IMGW ostrzega również przed silnymi deszczami i burzami na terenie województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz na północnej części Podkarpacia. Zgodnie z alertem synoptyków z instytu możemy spodziewać się opadów deszcze o bardzo silnym natężeniu. Od 20 mm miejscami aż do 40 mm. Na tych terenach również możemy spodziewać się burz z porywami wiatru do 80 km/h.

Będzie niezwykle niebezpiecznie

Alert pierwszego stopnia IMGW oznacza, że możemy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Synoptycy zalecają ciągłe śledzenie komunikatów pogodowych. Należy bezwzględnie zachować ostrożność. Wygląda na to, że pogoda nam nie odpuszcza i sytuacja może być bardzo trudna. Biorąc pod uwagę, że w wielu rejonach Polski już jest bardzo ciężko, opady mogą wywołać kolejne lokalne podtopienia i powodzie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Burze w dużej części kraju. IMGW ostrzega kolejne województwa
  2. Ruszyła wypłata 6000 zł od rządu. Skorzystają tysiące Polaków, jeden warunek
  3. Ulewy przesuwają się na północ. Kompletnie zalane miasto na Mazowszu
  4. Czy grozi nam fala powodziowa? IMGW podaje statystyki z weekendowych nawałnic i prognozuje pogodę na resztę tygodnia

Następny artykuł