Pikachu w czapce detektywa
Źródło: Wallpaperflare

Który starter z Pokemonów wybierasz?

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
1 Sierpnia 2020

Pokemon to legendarna bajka, która debiutowała 26 lutego 1996 roku. Produkcja odniosła taki sukces, że doczekała się, m.in. filmów pełnometrażowych i gier.

Z serią Pokemon wiąże się wiele sporów wśród fanów, między innymi, który “kieszonkowy potwór” jest najlepszy, którym pokemonem najlepiej rozpoczynać rozgrywkę i tak dalej. Dzisiaj spróbujemy poznać odpowiedź na przynajmniej jedno z tych pytań.

Pokemon, czyli Kieszonkowe Potwory

Pokemon, to japońska animacja stworzona przez Satoshiego Taijiri, która swoją premierę miała 26 lutego 1996 roku. Od tego czasu przygody bohatera imieniem Satoshi (w europejskiej i amerykańskiej wersji Ash Ketchum) doczekały się multiplatformowej kontynuacji. Pokemony mogliśmy oglądać na kinowym ekranie, własne Pokemony łapać mogliśmy w grach na GameBoya no i nie możemy zapomnieć o “tazosach”, czyli specjalnych plastikowych krążkach z “kieszonkowymi potworami”, które mogliśmy znaleźć w paczkach chipsów. Chyba każdy z nas je zbierał. Który Pokemon jest jednak idealny na start własnej przygody w Alabastii?

Ogromny wyciek w Nintendo. Wyciekły dane legendarnych produkcjiOgromny wyciek w Nintendo. Wyciekły dane legendarnych produkcjiCzytaj dalej

Wybierz swój żywioł

Na potrzeby tego artykułu zajmiemy się starterami pokemonów z pierwszej, najlepiej wspominanej przez polskiego odbiorcę, serii, czyli Kanto. Do wyboru mieliśmy tu trzy* stworki charakteryzujące się innymi żywiołami. Każdy miał swoje zalety i wady i każdy w inny sposób oddziaływał na inne żywioły. Przyjrzyjmy się więc naszym opcjom.

Jedna z najlepszych bajek dzieciństwa. Kto z Was pamięta Dragon Balla?Jedna z najlepszych bajek dzieciństwa. Kto z Was pamięta Dragon Balla?Czytaj dalej

Typ trawiasty

Bulbasaur to ulubieniec wszystkich. Niezwykle przyjazny Pokemon roślinny, który w swoich późniejszych formach zyskuje również umiejętności trujące. Pokemony roślinne są szczególnie skuteczne przeciwko typom ziemnym, skalnym i wodnym. Nie radzą sobie jednak zbyt dobrze z pokemonami latającymi i ognistymi. Bulbasaur w swoich kolejnych ewolucjach staje się niezwykle duży, a na jego plecach z małej cebulki wyrasta ogromny las, który potrafi wykorzystać w walce.

Bulbasaur - pokemon z pierwszej serii serialu.

Typ wodny

Squirtle jest pokemonem wodnym. Niezwykle energetyczny żółw, który biczami wodnymi potrafi pokonać nawet najbardziej wymagającego przeciwnika. Pokemony wodne są szczególnie skuteczne przeciwko typom ognistym, zimnym i skalnym, słabiej sobie jednak radzą ze stworkami roślinnymi. Kolejne ewolucje Squirtla zamieniają go w potężnego Blastoisa wyposażonego w dwie wielkie armaty wodne.

Squirtle - pokemon z pierwszej serii serialu.

Typ ognisty

Charmander. Pokemon z charakterem, szczególnie w swoich późniejszych ewolucjach. Aby ten pokemon w pełni się nas słuchał trzeba było pokazać mu swoje waleczne serce. Ze względu na swoją ostateczną ewolucję, a więc Charizarda, jeden z najczęściej wybieranych starterów w grze. Typ ognisty świetnie sobie radzi z Pokemonami trawiastymi, lodowymi, owadami, a gorzej ze sklanymi i wodnymi.

Charmander - pokemon z pierwszej serii serialu.
*Jeżeli te typy Pokemonów Wam nie pasują, zawsze możecie zaspać na rozdawanie starterów i dostać od Profesora Oak’a coś elektryzującego. ;)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Witcher: Blood Origins - Netflix zapowiada kolejny aktorski serial w świecie Wiedźmina
  2. CD Project Red ostrzega przed oszustami, którzy oferują betę Cyberpunka
  3. By the order of the FuturLab. Zwiastun i data premiery gry na podstawie serialu Peaky Blinders
  4. Oto "Rekiniątko". Mały dron, który wyręczy helikoptery w misjach ratunkowych

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł