Maszt 5G
Źródło: Pixabay.com

Kraśnik: radni przyjęli absurdalną uchwałę o 5G i WIFI. Burmistrz zbulewersowany, Ministerstwo Cyfryzacji zaskakuje komentarzem

Kuba WielochKuba Wieloch
28 Września 2020

Karuzela absurdu trwa w najlepsze. Burmistrz miasta Kraśnik nie chcę realizować postulatów zawartych w petycji dotyczącej 5G. Istnieje spora szansa, że sprawą zajmie się Ministerstwo Cyfryzacji, które zdaje się tracić cierpliwość.

Radni Kraśnika dali się poznać jako osoby skrajnie niekompetentne i podatne na wpływy teorii spiskowych. Na początku tygodnia przychylili się do petycji złożonej przez Stowarzyszenie Koalicja Polska Wolna od 5G. Z dostarczonej do nich petycji wynika, że ma ona na celu "ochronę zdrowia mieszkańców przed coraz większą ekspozycją na sztuczne pola elektromagnetyczne o coraz szerszym zakresie częstotliwości". Na tym się jednak nie kończy, bo w petycji był wniosek jeszcze bardziej kuriozalny. Wynika z niej wszak, że sieci Wi-Fi w szkołach również są szkodliwe i należy je wyłączyć, a uczniom przełączyć telefony na tryb samolotowy. Mało tego wnioskodawca chciał, aby dzieci nie używały telefonów również podczas przerw. Twórcy tych kuriozalnych wniosków, chcieliby również przeprowadzić kampanię informacyjną dotyczącą zagrożeń związanych z PEM.

Lepiej przeszukaj portfel. Niepozorna 10-groszówka może być warta nawet 20 tyś. złotychLepiej przeszukaj portfel. Niepozorna 10-groszówka może być warta nawet 20 tyś. złotychCzytaj dalej

Żyjemy w absurdalnych czasach


Przerażającym jest fakt, że radni Kraśnika nawet nie zapoznali się z faktami naukowymi i byli skłonni uwierzyć w fake newsy. W punkcie pierwszym przyjętej (o zgrozo) uchwały można przeczytać, iż petycję należy uznać za zasadną. Jak wynika z relacji serwisu Onet, w trakcie debaty głos zabrała, chociażby Justyna Czarnota (przeciwniczka 5G):

DZISIAJ GRZEJE:

1. Głębokość tej dziury jest niewyobrażalna. Chcą się dokopać do jądra Ziemii?

2. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu

Postulaty "działączki" anty 5G


Według najnowszych badań to nawet możemy nie zostać dziadkami. Trzecie pokolenie szczurów pod wpływem promieniowania elektromagnetycznego nie rodzi się. Będąc w ciąży mam jeszcze ochronę, ale córka, która we mnie rośnie, nie będzie jej miała. Jej komórki jajowe zostaną zniszczone na etapie cięży i ona już nie będzie miała dzieci — powiedziała "działaczka". To jednak nie wszystko, bo stwierdziła ona również, że Szwajcaria zakazała budowy masztów 5G na terenie kraju.

Kłamstwa i fake newsy


Rzecz jasna, argumenty przytoczone przez Czarnotę są najzwyklejszymi kłamstwami i nie mają one zasadniczych podstaw naukowych. Warto tu również wspomnieć, że jej doniesienia na temat masztów 5G w Szwajcarii również są fake newsem.
Warto tu zaznaczyć, że nawet na stronie Ministerstwa Cyfryzacji można znaleźć informacje na temat rzekomej szkodliwości sieci 5G:

Wenus wyglądała kiedyś zupełnie inaczej? Przełomowe odkrycie naukowcówWenus wyglądała kiedyś zupełnie inaczej? Przełomowe odkrycie naukowcówCzytaj dalej

Wyniki badań o szkodliwości 5G


"Instytut Bernardino Ramazziniego poddawał kilkaset szczurów wpływowi pola EM o częstotliwościach porównywalnych do tych wytwarzanych przez stacje bazowe, o natężeniu mieszczącym się w normach i przekraczającym je. Negatywne efekty zdrowotne zaobserwowano u tak niewielkiej liczby zwierząt, że nie można wykluczyć przypadkowych zachorowań. Wskazuje też na to fakt, że większe natężenie nie wiązało się z nasileniem skutków".

Burmistrz nie chce współpracować, Ministerstwo Cyfryzacji odpowiada


Co ciekawe z burmistrzem Kraśnika, Wojciechem Wilkiem, który nie chce przyjąć postanowień uchwały, skontaktowali się przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji — Kontaktujemy się już z burmistrzem Kraśnika, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że tamtejsi radni najprawdopodobniej ulegli pewnej manipulacji środowisk, które protestują przeciwko 5G. Jesteśmy gotowi w każdej chwili tam pojechać, wytłumaczyć, odpowiedzieć na wszystkie pytania, przeszkolić i ich uspokoić. Jesteśmy w blokach startowych — powiedziała Onetowi Joanna Dębek z Ministerstwa Cyfryzacji.
źródło: gazeta.pl; onet.pl

Milionerzy: Hubert Urbański zadał już 20 pytań za milion złotych. Znasz prawidłowe odpowiedzi?Milionerzy: Hubert Urbański zadał już 20 pytań za milion złotych. Znasz prawidłowe odpowiedzi?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna farma fotowoltaiczna w Polsce. Nad pracami czuwa Polsat
  2. Wenus wyglądała kiedyś zupełnie inaczej? Przełomowe odkrycie naukowców
  3. Ujawniono dziwne obrazy widziane z kosmosu. Naukowcy z NASA biją na alarm
  4. Najpierw śmiał się z pandemii. Teraz ostrzega z oddziału intensywnej terapii. Niesamowite wyznanie mężczyzny
  5. Uwaga, klienci zagrożeni, żadne pieniądze nie są bezpieczne. Millennium ostrzega przed hakerami
  6. Onet: Łukasz Szumowski zarażony koronawirusem

Następny artykuł