Susza
Źródło: Pickpik.com

Czy uważasz, że Polska odczuje skutki globalnego ocieplenia?

Kuba WielochKuba Wieloch
1 Sierpnia 2020

Skutki globalnego ocieplenia są coraz bardziej poważne. Polska również zaczyna je odczuwać

Globalne ocieplenie postępuje

Globalne ocieplenie może być największą katastrofą XXI wieku, a w przyszłości największą katastrofą w ogóle znaną ludzkości. Wskutek ocieplenia klimatu może dojść do nieodwracalnych zmian, a powrót do „normalności” może nigdy nie nadejść. Za 50 lat takie państwa jak Włochy, Hiszpania i Portugalia mogą być terenami pustynnymi.

Naukowcy są przerażeni. Fatalne skutki globalnego ocieplenia na AntarktydzieNaukowcy są przerażeni. Fatalne skutki globalnego ocieplenia na AntarktydzieCzytaj dalej

Skutki zmian klimatycznych w Polsce

W Polsce już dziś odczuwamy skutki zmian klimatycznych. Mało kto pamięta, kiedy ostatnio doświadczyliśmy prawdziwej, mroźnej zimy. Opady płatków śniegu w zimowych miesiącach można policzyć na palcach dłoni. Wyjątkiem są miejscowości położone w górach, chociaż i tam opadów jest coraz mniej. Dodatkowo kraj coraz częściej dotykają susze, przez co rolnicy mają ogromny problem z nieurodzajem.

Ogromna rzeka lawy na Hawajach. Niesamowite nagranie erupcji wulkanuOgromna rzeka lawy na Hawajach. Niesamowite nagranie erupcji wulkanuCzytaj dalej

Wieczna zmarzlina się roztapia

Od wielu lat naukowcy biją na alarm i przestrzegają o poważnych i negatywnych skutkach globalnego ocieplenia, które wciąż postępuje. Można by wymieniać dziesiątki powodów, dla których warto interesować się zmianami klimatycznymi na Ziemi. Do tej pory najpoważniejszym problemem jest roztapiająca się wieczna zmarzlina, która może doprowadzić do znacznego podniesienia się poziomu mórz, a w rezultacie zatopienia znacznej części planetarnych lądów. Niedawno doniesiono również o przedostawaniu się metanu do atmosfery, co może skumulować skutki globalnego ocieplenia i znacznie je przyspieszyć.

A jak Wy sądzicie, czy Polska jeszcze bardziej odczuje skutki zmian klimatycznych?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy są przerażeni. Fatalne skutki globalnego ocieplenia na Antarktydzie
  2. Ogromna rzeka lawy na Hawajach. Niesamowite nagranie erupcji wulkanu
  3. Nieoficjalne: Microsoft zrezygnuje z płatnej funkcji multiplayer
  4. Ruszyła budowa reaktora termojądrowego. Ogromny krok na drodze do czystej energii jądrowej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł