Aerostat nad ziemią na tle nieba.
Źródło: Wikipedia Commons

Nad Polską zawiśnie aerostat. Jego obecność może podburzyć wschód

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
11 Września 2020

Sytuacja po wschodniej granicy naszego kraju cały czas się komplikuje. W celu kontrolowania ruchów wojska na Białorusi, NATO zdecydowało się wysłać na polsko-białoruską granicę aerostat. 

Nad województwem podkarpackim będzie unosił się aerostat. Jego zadanie polegać będzie na kontroli granic Polski i Unii Europejskiej. Urządzenie będzie kontrolowało sytuację związaną z przemieszczaniem się białoruskich wojsk przy naszej granicy.

Polska - Białoruś. Sytuacja jest niewesoła

Parę tygodni temu kontakty między Białorusią, a Polską zaogniły się. Miało to związek, między innymi, z przelotem amerykańskich bombowców B-52 Stratofortress, które miały na celu prezentację siły uderzeniowej wojsk Sojuszu. Parę dni wcześniej nad Polską latał też samolot wywiadowczy AWACS, czyli statek powietrzny wczesnego ostrzegania. Ruchy tego typu nie spodobały się ani Aleksnadrowi Łukaszence ani Władimirowi Putinowi. Ten pierwszy zarządził treningi wojskowe zaraz przy granicy z naszym krajem, ten drugi wysłał rosyjskie myśliwce w celu przejęcia amerykańskich bombowców, czym naruszył również strefę powietrzną Danii. Do wybuchu konfliktu nie zabrakło wiele, w ostatniej chwili rosyjskie myśliwce się jednak wycofały.

Telenowela w postapokaliptycznym świecie doczekała się końca. Ogłoszono zakończenie legendarnego serialuTelenowela w postapokaliptycznym świecie doczekała się końca. Ogłoszono zakończenie legendarnego serialuCzytaj dalej

Jak działa aerostat?

Aerostat to statek powietrzny, który nie posiada własnego napędu. W powietrzu unosi się dzięki temu, że jest wypełniony gazem lżejszym od powietrza. Urządzenia tego typu są coraz częściej używane przez armie na całym świecie. Koszty utrzymania aerostatu są niskie, a jego możliwości wywiadowcze bardzo duże. Maszyny te mają możliwość wykrycia, za pomocą radaru AESA, samolot z dystansu 250 km. Są też w stanie śledzić do 500 celów jednocześnie.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Skarb Putina potężną bronią Rosji. Dzięki niemu ucisza Zachód i trzyma kraj na powierzchni
2. ZUS przygotował prezent dla emerytów, chociaż wielu o nim nie pamięta. Możesz zyskać dużo więcej pieniędzy

Niesamowite materiały z Marsa. Zdjęcia w rozdzielczości 4K zdradzają każdy szczegółNiesamowite materiały z Marsa. Zdjęcia w rozdzielczości 4K zdradzają każdy szczegółCzytaj dalej

Aerostat nad Polską

NATO zwiększa poziom bezpieczeństwa. W celu zachowania kontroli nad wschodnią granicą Sojuszu, nad Polską zawiśnie aerostat – statek powietrzny, który z wysokości 4000 metrów będzie obserwował ruch wrogich wojsk. Urządzenie będzie unosiło się nad gminą Ulanów w województwie podkarpackim, na terenie posterunku 3. Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego. Aerostat jest w stanie obserwować obszar o promieniu setek kilometrów i będzie informował o ruchu powietrznym nisko latających dronów i samolotów, które będą wkraczały w polską strefę powietrzną. Czy obecność aerostatu nad Polską wpłynie negatywnie na sytuacja polityczną między Białorusią, Rosją i Polską? Odpowiedź na to pytanie poznamy pewnie niedługo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niestety, po 22-latach odszedł. Setki uczniów w żałobie, kondolencje składa nawet prezydent
  2. Niewybaczalne błędy podczas pieczenia ciasta drożdżowego. Przez nie ciasto nie rośnie
  3. 19. rocznica ataku na World Trade Center. Te budynki były znakiem rozpoznawczym Nowego Jorku
  4. Telenowela w postapokaliptycznym świecie doczekała się końca. Ogłoszono zakończenie legendarnego serialu
  5. Energia jądrowa przyszłości zatwierdzona. Reaktory atomowe trafią między innymi do Czech
  6. Jak odróżnić COVID-19 od grypy? Eksperci wskazali jeden szczegół, który jest niezwykle istotny


Następny artykuł