Hel
Źródło: Wikipedia

Dramat na polskiej plaży. Znaleziono pozostałości po wojnie

Kuba WielochKuba Wieloch
17 Sierpnia 2020

Niebezpieczne kąpielisko w Kołobrzegu. Z wody wystają ostre metalowe pręty

Niebezpieczne znalezisko na plaży


Plaże nad Morzem Bałtyckim wcale nie są tak bezpieczne jak się nam wydaje. Okazuje się, że niebezpieczne fale, zanikające mielizny i sinice to nie wszystkie zagrożenia jakie niesie ze sobą wyprawa nad polskie morze.
Pewna kobieta chcąca wykąpać się w morzu na własnej skórze przekonała się, że może być to groźne dla zdrowia. Nadepnęła na drut ukryty pod wodą, który ze względu na piasek nie był praktycznie widoczny.
"Tablica tam jest tylko, żeby nie wchodzić na ten kamień, ale o drucie zardzewiałym nie ma ani słowa" - powiedziała ranna kobieta w rozmowie z reportem portalu wp.pl

Konieczna była interwencja medyczna


Pechowa wczasowniczka pojechała do Kołobrzegu na wakacje i podczas spaceru nadepnęła na wystający drut kolczasty. Niestety rana wymagała interwencji lekarskiej i założenia szwów. Turystka zgłosiła sprawę odpowiednim służbom. To nie jest jednak pierwszy taki przypadek. Niecały tydzień temu strażacy musieli wycinać pręt z nogi innej turystki, również w Kołobrzegu.

"W Kołobrzegu jest dużo pozostałości po wojnie. Jeżeli jest to przykryte piaskiem, to tego nie widać, aż woda nie odsłoni. Mamy różne wiatry i prądy, nie mówiąc już o tym, co się dzieje podczas sztormu. Piasek jest wypłukiwany. W miejscu, gdzie pani przekuła wczoraj nogę, od 20 czerwca nie było żadnego zdarzenia, bo najwidoczniej ten pręt był przykryty" - wyjaśnił w rozmowie z wp.pl kierownik kąpieliska w Kołobrzegu Stanisław Malepszak.

Gigantyczne jaskinie na Marsie i Księżycu. W niektórych można by zmieścić całą WarszawęGigantyczne jaskinie na Marsie i Księżycu. W niektórych można by zmieścić całą WarszawęCzytaj dalej

Władze wciąż znajdują pozostałości po wojnie


Ważne jest aby każdy podejrzany przedmiot zgłaszać Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Na kołobrzeskich plażach prawie codziennie ratownicy znajdują pręty, blachy i różne pozostałości z II Wojny Światowej.
"Kołobrzeg był dobrze broniony, znajdowało się tu dużo wojska i fortyfikacji. Zresztą 2 dni temu znaleziono niewybuch na plaży. Z tego, co widziałem, najprawdopodobniej ktoś go znalazł w wodzie i wyciągnął" - powiedział Malepszak.

Rosyjski superdron już prawie gotowy. Jest niewidzialny i ma na pokładzie 6 ton bombRosyjski superdron już prawie gotowy. Jest niewidzialny i ma na pokładzie 6 ton bombCzytaj dalej

W kontekście wakacji nad polskim morzem należy pamiętać, aby wszelkie podejrzane przedmioty na plaży zgłaszać odpowiednim służbom. Szczególnie niebezpieczne mogą być niewypały z II Wojny Światowej, które niestety wciąż mogą wybuchnąć. Dlatego warto pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku i dbaniu o bezpieczeństwo swoje i innych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gigantyczne jaskinie na Marsie i Księżycu. W niektórych można by zmieścić całą Warszawę
  2. Naukowcy aż osłupieli. Odkryli największy krater w Układzie Słonecznym
  3. Niemcy zaprezentowali Xbox Series X. Pierwsze prawdziwe zdjęcia
  4. Naukowcy biją na alarm. W ludzkich ciałach znaleziono szkodliwy plastik

Następny artykuł