Flaga Unii Europejskiej i Polski. Niebieska flaga z żółtymi gwiazdami.
Źródło: Wikipedia Commons

20 miliardów złotych dla Polski od UE. Rząd przeznaczy pieniądze na kontrowersyjną technologię

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
22 Września 2020

Komisja Europejska przyzna Polsce 20 milionów złotych z budżetu Funduszu Odbudowy. Pieniądze mają zostać przeznaczone w głównej mierze na sprawy związane z cyfryzacją, w tym na technologię, która w naszym kraju wciąż wzbudza wielkie kontrowersje.

Polska jest jednym z największych beneficjentów Funduszu Odbudowy, czyli budżetu stworzonego przez Komisję Europejską. Szefowa KE właśnie poinformowała, że Polska otrzyma w przeciągu najbliższych lat 18,9 miliarda euro, z których 20% będziemy mogli wydać na rozwój cyfryzacji.

Łącznie 23 miliardy euro dla Polski

Ursula von der Leyen poinformowała niedawno, że 20 procent z Funduszu Odbudowy zostanie przeznaczone na cyfryzację. Polska może liczyć na łączną kwotę 23 miliardów euro w dotacjach rozłożonych na lata 2021 – 2023. Z tych pieniędzy około 20 miliardów złotych przeznaczymy na cyfryzację, w tym na ucyfrowienie administracji publicznej oraz rozwój technologii 5G w naszym kraju.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Potężny cyklon pustoszy Europę. Ofiary śmiertelne, podtopienia i zniszczone domy. Dramat mieszkańców

2. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwoAirbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwoCzytaj dalej

5G to wciąż temat kontrowersyjny

Chociaż pierwszy boom na protesty związane z technologią superszybkiego Internetu zapewnianego przez sieć 5G trochę ucichł, to wśród polskiego społeczeństwa jest to dalej temat, który wzbudza wiele emocji. Na fali fake newsów wśród naszego społeczeństwa narósł duży niepokój odnośnie bezpieczeństwa związanego z tym rozwiązaniem. Chociaż naukowcy z całego świata udowadniają, że taka technologia nie ma żadnego wpływu na zwiększenie zachorowalności na nowotwory, ani nie wpływa negatywnie na ludzkie zdrowie. Pomimo tego w Internecie nie brakuje oszustów, którzy próbują wzbogacić się na ludzkim strachu oferując na popularnych portalach aukcyjnych różnego rodzaju gadżety, które rzekomo mają nas chronić przed negatywnym wpływem sieci 5G.

Komisja Europejska faworyzuje 5G

Komisja Europejska nie ukrywa, że inwestycje związane z technologią 5G oraz dopiero opracowywaną technologią 6G są tym rodzajem innowacji, które będzie wspierała. Oprócz tego, Komisja Europejska kładzie duży nacisk na rozwijanie sieci światłowodowej, ucyfrowienia administracji publicznej, cyfryzacji budynków oraz inwestycji w czyste technologie, takie jak odnawialne źródła energii oraz ekologiczny transport. KE wykazuje również dużą przychylność w finansowaniu upskillingu oraz reskillingu.

Ważna zmiana w Poczcie Polskiej, dotyczy milionów Polaków. Listonosze mogą nas zaskoczyćWażna zmiana w Poczcie Polskiej, dotyczy milionów Polaków. Listonosze mogą nas zaskoczyćCzytaj dalej

Polska musi się wykazać

Aby otrzymać dofinansowanie, Polska musi nie później niż do 30 kwietnia 2021 roku, złożyć na ręce Komisji Europejskiej plan krajowych inwestycji i reform, które będą szły w zgodzie z wcześniej wspomnianymi wytycznymi Komisji Europejskiej. Obecnie praca nad tym planem trwa we wszystkich resortach, przede wszystkim w Ministerstwie Cyfryzacji. Komisja Europejska podkreśla, że wchodzimy w okres cyfrowej dekady, a państwa europejskie muszą opracować wspólny plan cyfryzacji naszego regionu do 2030 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najlepsze, bo domowe - pyszne gołąbki z pomidorowym sosem. Smakują jak u mamy
  2. Media obiegała smutna wiadomość. Nie żyje znana polska piosenkarka, jej przeboje nucił cały kraj
  3. Najniebezpieczniejsze miejsce na Ziemi? Promieniowanie nawet 1000-krotnie większe niż w Czarnobylu
  4. Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życie
  5. Przełomowe odkrycie. Znaleziska były nietknięte przez 2500 lat. Doskonały stan zachwyca naukowców
  6. Już za 2 dni miski, legowiska i smycze kupimy taniej. Wielka okazja w sieci sklepów Lidl

Następny artykuł