Chińskie listy
Źródło: Unsplash

W Polsce pojawiły się tajemnicze przesyłki z Chin. Nie otwierajcie podejrzanych nasion

Artur ŁokietekArtur Łokietek
31 Lipca 2020

Najpierw specyficzny "atak" biologiczny z AliExpress został przeprowadzony na Stany Zjednoczone, teraz jednak problem zawitał do Polski. Coraz większa liczba internautów donosi, że dostali oni przesyłki z Chin. W środku jednak znajduje się coś, czego nie zamawiali, a mianowicie - nasiona roślin.

Jeżeli wybuchnie III wojna światowa, na pewno będzie na patyki, a to dlatego, że dzięki nowym "podarunkom" z Chin będziemy mieć ich pod dostatkiem.

Tajemnicze nasiona z Chin

Najpierw sytuacja zaczęła eksalować w USA - to tam internauci donosili o tajemniczych przesyłkach, które dostawali z Chin myśląc, że są to zamówione przez nich z AliExpress przedmioty. Jakież było jednak ich zdziwienie, gdy okazało się, że w środku jest jedynie malutki woreczek, w którym znalazły się... nasiona. Zaskakująca sytuacja wydawała się najpierw drobną pomyłką, ale wkrótce okazało się, że cały problem powtarzał się w całych Stanach, aż w końcu sami przedstawiciele rządowi postanowili zabrać głos w tej sprawie.

Obrazy Techgame

Światowy problem, który może skracać życie prawie o 10 lat. Eksperci wyjaśniająŚwiatowy problem, który może skracać życie prawie o 10 lat. Eksperci wyjaśniająCzytaj dalej

Płatki złota... za darmo!

Podobne paczki zaczęli dostawać ludzie w Polsce - niektórzy nie zamawiali nic, niektórzy oczekiwali na jakąś drobną przesyłkę z AliExpress. Na kopercie oprócz adresu znajdziemy co najwyżej parę chińskich literek, które (dzięki internetowym tłumaczom) oznaczają "płatki złota". Warto przy tym zauważyć, że nie wszystkie nasiona wyglądają tak samo. Polscy internauci szybko zaczęli się niepokoić całą sytuacją. Patrząc jednak na podejście do tego Stanów Zjednoczonych okazuje się, że zachowanie środków ostrożności ma tu wiele sensu.

W kompleksie nuklearnym w Korei Północnej coś się dzieje. Satelity przesyłają zdjęcia terenuW kompleksie nuklearnym w Korei Północnej coś się dzieje. Satelity przesyłają zdjęcia terenuCzytaj dalej

Obrazy Techgame

Nie siać!

Dziwne przesyłki z "płatkami złota", w ocenie amerykańskich władz, mogą być próbą oszustwa lub wyłudzenia pieniędzy za towar. Amerykański Departament Rolnictwa nie pozostawia wątpliwości. "Obecność nowych, nieznanych roślin może doprowadzić do ekologicznej katastrofy" - ostrzegają specjaliści. Niektórzy są zdania, że tajemnicze nasiona mogą okazać się inwazyjne dla europejskiej czy amerykańskiej fauny i flory, o czym ostrzega m.in. Amerykański Inspektor ds. Zdrowia Zwierząt i Roślin. Zdaniem niektórych, w środku przesyłek mogą znajdować się groźne dla zwierząt i roślin czynniki chorobotwórcze. Jak jednak jest na pewno, nie wiadomo, ale taką przesyłkę należy najlepiej... spalić.

Zobacz także:

  1. Nowy rodzaj kradzieży. Włamują się do bankomatów i wypłacają dowolne kwoty
  2. PKO Bank Polski ostrzega. Oszuści wysyłają fałszywe maile
  3. Rekord zachorowań na wirusa. Premier zabrał głos w tej sprawie, chodzi o wesela i wyjazdy
  4. Raport z bycia dzieckiem. Microsoft Family Safety to idealne narzędzie do szpiegowania swoich pociechKoniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł