Ludzie przebrani za stroje z Power Rangers na konwencie.
Źródło: Wikipedia Commons

Oglądaliście Power Rangers? Legendarni wojownicy powracają i wyglądają jak zawsze

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
25 Października 2020

Chociaż w Polsce szał na Power Rangers już dawno przeminął, to seria prezentująca przygody “morfujących wojowników” trwa w najlepsze. Obecnie premierę miał najnowszy sezon serialu o nazwie “Beast Morphers”. W sieci pojawił się krótki filmik pokazujący, jak kolorowi wojownicy się prezentują. Tęskniliście?

Twórcy uniwersum Power Rangers nie słabną w swoich staraniach utrzymania swojej legendarnej serii przy życiu. Chociaż charakterystyczni wojownicy nie są już tak popularni jak w latach 90. to twórcy w dalszym ciągu widzą w nich potencjał i rozwijają ten lekko kiczowaty świat.

Power Rangers w Polsce

Serial Power Rangers miał swoją premierę 28 sierpnia 1993 roku. Początkowo był emitowany w amerykańskiej telewizji Fox Kids, a produkcją zajmowało się japońskie Saban Entertainment. W Polsce Mighty Morphin Power Rangers w swojej ofercie miała stacja Polsat, która emitowała ten specyficzny, młodzieżowy serial od roku 1997. Po czasie serial był również emitowany w telewizji Fox Kids, Jetix i Disney XD, chociaż największe sukcesy święcone były właśne w latach dziewięćdziesiątych.

Niepokojące wyniki badań. Wysokie promieniowanie w pobliżu odwiertów. Tysiące ludzi zagrożonychNiepokojące wyniki badań. Wysokie promieniowanie w pobliżu odwiertów. Tysiące ludzi zagrożonychCzytaj dalej

Power Rangers obecnie

Chociaż lata świetności ma już za sobą, to serial przedstawiający przygody nieustraszonych wojowników walczących z kosmicznymi siłami zła cały czas powstaje, a jego autorzy mogą się pochwalić niegasnącą inwencją twórcza. Świadczą o tym liczne fragmenty z ostatnich sezonów, które z jednej strony pełne są przedziwnych rozwiązań i połączeń postaci z różnych uniwersów Power Rangers, z drugiej jednak strony wciąż stylistycznie oddają kropka w kropkę to co pamiętamy z lat 90-tych, a więc kiczowate i tandetne sceny walk i słabe efekty specjalne.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Fotowoltaika na wieczność. Panele słoneczne, które mogą działać do kolejnego tysiąclecia

2. To już oficjalne. Od jutra cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą

Zmarł prezes Samsunga. Mężczyzna niedawno był hospitalizowanyZmarł prezes Samsunga. Mężczyzna niedawno był hospitalizowanyCzytaj dalej

Oglądaliście Power Rangers?

Power Rangers było niewątpliwie sensacją lat dziewięćdziesiątych w Polsce. Chociaż każdy odcinek wyglądał identycznie (i tak samo źle), to każde dziecko, które dorastało w tamtym czasie oglądało ten przedziwny, japońsko-amerykański twór. Obok takich produkcji jak Pokemony, Dragon Ball czy Czarodziejka z Księżyca był to jeden z najpopularniejszych seriali swoich czasów. A Wy oglądaliście Power Rangers?

Następny artykuł