Podtopienia na Podkarpaciu
Źródło: https://twitter.com/OPodkarpacie/status/1276561250944761857

Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki

Albert DługoszewskiAlbert Długoszewski
26 Czerwca 2020

Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Pogoda nie odpuszcza, potężne ulewy spowodowały fakt, że obywatele regionu znaleźli się w bardzo trudnym położeniu. - Woda porywa wszystko, łącznie z dużymi samochodami. Droga wojewódzka numer 835 jest całkowicie zniszczona. Na wysokości Manasterza został zerwany most - przekazał polsatnews.pl bryg. Tomasz Dzień z PSP w Przeworsku.

- Sytuacja jest dramatyczna. Nie przypominam sobie takiej powodzi w mojej, ponad dwudziestoletniej, pracy. Czekamy aż zejdzie woda. Wtedy będzie można udzielić realnej pomocy i oszacować straty - dodaje dalej Tomasz Dzień.

Dramatyczne obrazki

Internet zalała fala zdjęć i filmów pokazujących żywioł. Niektóre budynki są w całości zalane, a ulice wyglądają jak rzeka. Woda porywa nawet duże samochody. Nikt nie może czuć się bezpiecznie. Wszystko to ma związek z olbrzymimi nawałnicami, które przetaczają się przez cały kraj. IMGW wydało alert trzeciego, najwyższego poziomu. Sześć powiatów na Podkarpaciu jest szczególnie zagrożonych.Chodzi o miasto Rzeszów oraz pobliskie powiaty: rzeszowski, łańcucki, przeworski, leżajski oraz niżański. Tam opady mogą wynieść nawet 80 mm. Burz nie zobaczymy dzisiaj jedynie w północno wschodniej części kraju.

Ponad 200 interwencji strażaków

W dniu dzisiejszym strażacy interweniowali już ponad 200 razy. Najczęściej zajmują się pompowaniem wody. Sytuacja jest dramatyczna, ulice zamieniają się w potoki. Woda porywa ze sobą nawet duże samochody. - Strażacy pompują wodę z zalanych domostw, udrażniają przepusty drogowe. Usuwają także połamane konary drzew. Woda całkowicie zablokowała drogę woj. nr 835 w miejscowości Hadle Szklarskie w powiecie przeworskim, a także drogę wojewódzką nr 877 w Zabratówce w pow. rzeszowskim - poinformował rzecznik podkarpackich strażaków bryg. Marcin Betleja.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zniszczone domy, zalania i podtopienia, grad wielkości jaj. Sytuacja w Polsce jest bardzo ciężka
  2. Piorun o długości Polski. Odnotowano rekordowe wyładowanie atmosferyczne
  3. Fala kulminacyjna zbliża się do Wisły. Wysoki poziom wody w dalszym ciągu stwarza niebezpieczeństwo
  4. Alert przed trąbami powietrznymi. IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą

Następny artykuł