Lei Jun
Źródło: ITreseller

Prezes Xiaomi przyłapany! Korzysta z iPhone'a

Krystian MowelKrystian Mowel
14 Maja 2020

Prezes chińskiej firmy Xiaomie, Lei Jun został przyłapany przez internautów na korzystaniu z produktów konkurencji. CEO mieszczącej się w Pekinie firmy został posądzony o korzystanie z urządzenia firmy Apple.

Fani urządzeń spod szyldu Xiaomi uważają, że prezes firmy zajmującej się produkcją smartfonów powinien korzystać z telefonu firmy, która sam zarządza. Jeszcze większą złość wywołuje fakt, iż jest to akurat iPhone.

Fanbase Xiaomi zszokowany

Lei Jun został przyłapany na korzystaniu z urządzenia konkurencji podczas używania aplikacji Weibo. W tamtejszym serwisie społecznościowym, przy postach pojawia się informacja z jakiego urządzenia został opublikowany dany post. CEO Xiaomi musiał kompletnie o tym zapomnieć, wywołując ogromną burzę wśród fanów marki. Rzecznik prasowy Juna szybko poinformował opinię publiczną, iż prezes korzysta z urządzeń firmy z Cupertino tylko w celach zbadania konkurencji. Ciężko uwierzyć w takie tłumaczenie w przypadku jednej z najwyższych osób w firmie.

Lei Jun - prezes CEO korzysta z iPhone

Marketingowe wpadki gwiazd

Bohaterami podobnych incydentów bardzo często stają się gwiazdy, które podpisują kontrakty sponsorskie z producentami różnych urządzeń, między innymi telefonów, po czym są przyłapane na korzystaniu z produktów konkurencji. O ile w przypadku aktorki Gal Gadot czy piłkarza Roberta Lewandowskiego można to zrozumieć, tak jeśli chodzi o prezesa jednej z najbardziej znanych marek telekomunikacyjnych jest to ciężko do zrozumienia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Huawei kolejny rok bez usług Google? Niekoniecznie
  2. Położenie użytkownika na żywo – Google wprowadza nową funkcję w Mapach
  3. Premiera Pixel 4a przesunięta na czerwiec
  4. Xperia 10 II dostępna w przedsprzedaży – znamy cenę i szczegóły
Następny artykuł