Prezydent Andrzej Duda
Źródło: Wikipedia Commons

Prezydent ogłosił nowy program. Każdy Polak może dostać nawet kilka tysięcy złotych, wystarczy spełnić jeden warunek

Albert DługoszewskiAlbert Długoszewski
2 Czerwca 2020

Ostatnimi czasy osoby, rządzącę naszym krajem prześcigają się w tworzeniu kolejnych programów. Dzisiaj swój głos w tej sprawie postanowił zabrać Andrzej Duda. Na konferencji, która miała miejsce w Sulejówku podzielił się najnowszym programem przygotowanym przez Ministerstwo Klimatu. Pieniądze mogą dostać praktycznie wszyscy Polacy. 

Jak ogłosił dzisiaj Andrzej Duda, najnowszy program został już zaaprobowany przez Ministerstwo Klimatu. - Chciałbym, aby powstało jak najwięcej małych zbiorników wodnych - mówił Duda. Prezydent zapowiedział powstanie nowego programu, dzięki któremu będzie można otrzymać od państwa do 5 tys. zł.

Oczko +

Wygląda na to, że każdy obywatel może otrzymać dotację od rządu. Wystarczy spełnić jeden warunek, a jest nim zbudowanie oczka wodnego przy domu. – Chciałbym, żeby przy każdym domu takie oczko (wodne) było. Nie tylko domu jednorodzinnym, ale także domach wielorodzinnych, żeby jak najwięcej tych małych zbiorników wodnych powstawało. Ten program „Moja woda” to jest program dofinansowania tego typu inwestycji. W tym programie będzie dofinansowanie do 85 proc. kosztów, ale nie więcej niż 5 tys. zł – zadeklarował Prezydent.

Program "Moja Woda"

- Z programu "Moja Woda" będzie można uzyskać do 5000 zł dotacji na przydomowe instalacje zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe - poinformowała Kancelaria Prezydenta. W Sulejówka razem z prezydentem pojawił się minister klimatu Michał Kurtyka. On również postanowił zabrać głos w tej sprawie. - Woda to cenny skarb, o który musimy zadbać. Dlatego dziś wspólnie z Prezydentem Andrzejem Dudą i Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosiliśmy program "Moja Woda". 100 mln zł trafi do polskich rodzin, które zrealizują przy swoich domach instalacje do zbierania wód opadowych. Nabór wniosków już w lipcu! - zapowiadał minister klimatu. Czas wyborów sprzyja kolejnym deklaracjom ze strony rządzących.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiadomo jak będzie wyglądało lato w Polsce. IMGW wydało komunikat
  2. I to się nazywa marketing. Polska firma stworzy "symulator pandemii"
  3. Festiwal żenady i hipokryzji. Bogata instagramerka "pomaga" naprawić szkody wyrządzone w zamieszkach
  4. Przerażające sceny w USA, amerykański streamer podjudza ludzi do zniszczenia samochodu
Następny artykuł