Wielka ryba
Źródło: Instagram/cathrampton

Tajemnicze stworzenie na plaży. "Wygląda jak kosmita"

Artur ŁokietekArtur Łokietek
31 Lipca 2020

Dwójka australijskich turystów dokonała przerażającego odkrycia na plaży. Znaleziono tam dwumetrową rybę, która "z daleka wyglądała jak kosmita". Ostatecznie okazało się, że okaz mógłby być znacznie większy.

W Australii na brzegu znaleziono tajemniczą rybę. Szybko jednak zrozumiano, czym jest niecodzienne odkrycie.

Niesamowite znalezisko

Cath Rampton wraz z mężem, Tomem, przechadzali się po plaży u ujścia rzeki Kennet w stanie Wiktoria w Australii. Gdy w pewnym momencie jedno z nich znalazło wyrzucone na brzeg ogromne ciało, nie wiedzieli z czym tak naprawdę mają do czynienia. Jak donosi Daily Mail, dwójka australijskich turystów przyznaje, że nie spodziewała się znaleźć kiedykolwiek coś takiego. Początkowo byli bardzo zaskoczeni - w końcu wyrzucone na brzeg "coś"przypominające rybę miało na oko dwa metry długości!

Obrazy Techgame

Duuuża ryba

Z kolei serwis Geelong Advertiser podkreśla, że tajemnicza ryba już wcześniej została znaleziona przez dwójkę innych turystów. Tim Rothman i James Barham również przechadzali się plażą i nagle dostrzegli ogromny obiekt na piasku. "Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Z daleka wyglądała jak kosmita" - podkreśla Rothman. Wcześniej w tym miejscu nie znaleziono nigdy podobnego okazu. Ostatecznie okazało się, że to faktycznie ryba, która jest i tak dość... mała, jak na swój gatunek. Te osobniki mogą osiągać nawet 3 metry długości i ważyć około 2 ton!

Dziura nazwana Dziura nazwana "Blizną Ziemi". Jest tak duża, że pochłania helikopteryCzytaj dalej

Tajemnica rozwikłana

Choć początkowo sądzono, że dziwny cielsko na plaży jest czymś spoza tej planety, dość szybko okazało się, że to jak najbardziej "ziemski" przedstawiciel samogłowów. Są to najcięższe ryby kostnoszkieletowe znane człowiekowi. Nie są też aż tak rzadkie, jak możnaby sądzić po zdjęciach - zamieszkują bowiem niemal wszystkie morza i oceany strefy cieplnej i umiwarkowanej, da się ją znaleźć nawet u wybrzeży polskich. Samogłowy umierają jednak, gdy temperatura wody za bardzo spada, co mogłoby być przyczyną śmierci odnalezionego właśnie okazu.

Zobacz także:

  1. Niespodziewany efekt pożaru katedry Notre Dame. Miód z lokalnych uli jest kompletnie skażony
  2. Światowy problem, który może skracać życie prawie o 10 lat. Eksperci wyjaśniają
  3. Tajemnicze kręgi pod Toruniem. Naukowcy mówią o przełomowym odkryciu
  4. Niesamowite nagranie. Nowa wyspa wyłoniła się z oceanu    Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł