Mężczyzna robiący facepalm.
Źródło: Wikimedia

Najgłupszy przestępca świata? Wpadł przez błędy ortograficzne

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
22 Września 2020

Miał wszystko rozpracowane, podczas pracy chronił się zaawansowanym szyfrowaniem i był niezwykle ostrożny. Zdradziła go jego własna ortografia i zdjęcie dłoni. Internetowy handlarz narkotyków trafił za kratki.

Handlarz narkotyków z Kalifornii odsiaduje wyrok 5 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności, po tym jak trafił w ręce policji. Zdradziła go jego własna głupota, gdyby bardziej przykładał uwagę do nauki, policjanci prawdopodobnie w dalszym ciągu by go szukali.

Handlował nielegalną substancją. Wpadł, bo nie umiał pisać

Kalifornijska policja ujawniła, że niedawno aresztowany Jose Robert Porras III na przełomie 2017 i 2018 roku sprzedał przynajmniej 53 kilogramy marihuany. Wszystko miał idealnie rozplanowane. Handel odbywał się za pomocą dark webu, czyli w części Internetu, który nie jest dostępny dla zwykłego człowieka. Aby się tam dostać należy spełnić określone warunki. Samo poruszanie się w tej sieci wiąże się z dużą anonimowością ze względu na to, że połączenie następuje przez kilka bramek rozsianych po całym świecie. Dzięki temu handlarz pozostawał przez długi czas nieuchwytny. W końcu jednak jego szczęście się skończyło.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Potężny cyklon pustoszy Europę. Ofiary śmiertelne, podtopienia i zniszczone domy. Dramat mieszkańców

2. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady

Ludzie zatrzymywali auta by zobaczyć Ludzie zatrzymywali auta by zobaczyć "UFO". Tysiące nagrań zalało internet [wideo]Czytaj dalej

Szyfrowanie nie pomoże, kiedy się nie myśli

Na trop podejrzanego mężczyzny policja trafiła w momencie, w którym odnalazła dosyć charakterystyczny błąd, który pojawiał się w każdym jego ogłoszeniu. Dealer popełniał notoryczny błąd w pisowni słowa “quality” (jakość) i zapisywał je jako “qaulity”. Dzięki temu policjanci powiązali z nim oferty umieszczane w innych serwisach internetowych. Ostatni gwóźdź do swojej trumny handlarz wbił publikując zdjęcie w wysokiej jakości, na którym prezentuje oferowane przez siebie towary. Na zdjęciu widoczna jest ręka mężczyzny z dobrze widocznymi liniami papilarnymi.

Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życieCiała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życieCzytaj dalej

Najgłupszy przestępca świata

To właśnie zdjęcie sprawiło, że policjanci ostatecznie trafili na trop przestępcy. Śledczym udało się odtworzyć jego linie papilarne, które następnie porównali z archiwami dostępnymi w policyjnej bazie danych. Jako że Porras był już wcześniej notowany, to policjanci bez problemu go zidentyfikowali. Na jego nieszczęście w momencie przeszukania mieszkania, śledczy znaleźli u niego jeszcze broń palną. Porras był w posiadaniu pistoletu maszynowego MAK 90 oraz rewolweru Smiths&Wesson kaliber 44. Jose Robert Porras III został skazany w grudniu 2019 roku na 5 lat i 10 miesięcy bezwarunkowego pozbawienia wolności. Wyrok wydał kalifornijski sąd.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już za 2 dni miski, legowiska i smycze kupimy taniej. Wielka okazja w sieci sklepów Lidl
  2. Nie do wiary, z ilu jaj Pudzianowski zjada jajecznicę. Ze zdumienia można złapać się za głowę
  3. Tajemnicze zjawisko na Słońcu. Przełomowe odkrycie, które wszystko zmieni
  4. Ponad 300 słoni zginęło w tajemniczych okolicznościach. Naukowcy w końcu rozwikłali zagadkę
  5. Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życie
  6. Młoda aktorka nie wytrzymała. Gwiazda przechodzi załamanie nerwowe

Następny artykuł