PlayStation 5, kontroler DualSense. Tytuł: PS5 Hardware Reveal Trailer
Źródło: YouTube/PlayStation

PS5 się wyprzedało. Sony potwierdza brak sprzedaży w dniu premiery

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
5 Listopada 2020

Sony poinformowało, że na japońskim rynku ich najnowsza konsola, a więc PS5 wyprzedało się na pniu. Oznacza to, że osoby, które nie nabyły PlayStation 5 w przedsprzedaży, nie mogą liczyć na kupienie jej w dniu premiery w sklepie.

PS5 to najnowsza konsola od Sony. Jej światowa premiera została ustalona na 12 listopada, jednak przedsprzedaż trwa już od jakiegoś czasu. Japońscy gracze właśnie natrafili na poważny problem.

Góra lodowa o długości 150 km dryfuje w stronę brytyjskiej wyspy. Skutki będą opłakaneGóra lodowa o długości 150 km dryfuje w stronę brytyjskiej wyspy. Skutki będą opłakaneCzytaj dalej

PS5 wyprzedane

Japoński oddział Sony informuje, że w Kraju Kwitnącej Wiśni właśnie wyprzedały się wszystkie wyprodukowane egzemplarze PS5. W sklepach będzie można jedynie odebrać wcześniej zamówione konsole. Gracze, którzy się spóźnili z tym zakupem nie będą mogli się cieszyć konsolą nowej generacji w dniu debiutu.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Naukowcy znaleźli niezwykła planetę. Nikt nie chciałby tam trafić, aż ciężko uwierzyć

2. Lekarze ostrzegają. Zjawisko “long COVID” może dotyczyć także osób z łagodnym przebiegiem infekcji

Informacja została udostępniona przez japońską stronę PlayStation. Zgodnie z komunikatem, gracze, którzy jeszcze nie zamówili swojego egzemplarza konsoli PlayStation 5 będą musieli czekać na kolejny rzut produkcyjny, ponieważ PS5 właśnie się w Japonii wyprzedało. Informacja o braku konsol ma również drugie dno, Sony nie chce by gracze czekali w kolejkach przed sklepami w dniu premiery.

Uwaga, oszuści podszywają się pod Pocztę Polską. Można stracić ogromne pieniądzeUwaga, oszuści podszywają się pod Pocztę Polską. Można stracić ogromne pieniądzeCzytaj dalej

Odbiór konsoli w czasach pandemii

„W celu zapewnienia bezpieczeństwa naszym klientom, sprzedawcom i personelowi, w dniu premiery PS5 nie będą miały miejsca żadne imprezy w sklepach ani sprzedaż PS5. Osoby, które wcześniej zamówiły PS5, powinny skontaktować się ze sklepem detalicznym, w którym zamówiono PS5, aby uzyskać więcej informacji na temat sposobu odbioru konsoli” - czytamy w oficjalnym komunikacie Sony.

Jednocześnie Sony potwierdziło, że w Japonii wszystkie egzemplarze PS5 się wyprzedały: “z przykrością informujemy, że w dniu premiery PS5 nie przyjmujemy już zamówień przedpremierowych, ponieważ osiągnęliśmy już pełną zdolność produkcyjną, ale w przyszłości oczekujemy kontynuacji sprzedaży PS5”.

Najpotężniejszy statek kosmiczny w historii ludzkości. SpaceX zaprezentowało StarshipNajpotężniejszy statek kosmiczny w historii ludzkości. SpaceX zaprezentowało StarshipCzytaj dalej

Co z polskimi miłośnikami PS5

Po środowej decyzji premiera Morawieckiego, wszystkie sklepy w galeriach handlowych, w tym sklepy z elektroniką. Wśród graczy pojawiły się pytania co z konsolami PS5, które zostały zamówione w przedsprzedaży z odbiorem w sklepie. Głos w sprawie zabrały władze salonów X-Kom, które poinformowały w oficjalnym komunikacie, że konsole zostaną wysłane kurierem lub do paczkomatów, a koszty przesyłki pokryje sklep.

“Konsole nowej generacji, które zostały zamówione z odbiorem w salonie, wyślemy do Paczkomatu lub kurierem na wskazany przez klienta adres. Oczywiście na nasz koszt. Zupełnie tak samo będzie z innymi popularnymi preorderami: nowymi RTX-ami czy iPhonami. Generalnie przyjęliśmy zasadę, że wszelkie zakupy powyżej tysiąca złotych przekierujemy z salonu do Paczkomatu lub do kuriera. Jeżeli sprzęt z dostawą do salonu był w przedziale cenowym 500-1000 złotych, wtedy podzielimy się z klientem kosztami wysyłki. Jeśli cena była poniżej 500 złotych, wtedy koszt dostawy poniesie klient” - czytamy w oficjalnym komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Próbowali nauczyć dziecko mówić. Nagle do akcji wkracza pies, niewiarygodna reakcja pupila rozweseli każdego
  2. Ciężarówka wpadła w poślizg i zmiotła z drogi samochód - wideo
  3. Góra lodowa o długości 150 km dryfuje w stronę brytyjskiej wyspy. Skutki będą opłakane
  4. Najpotężniejszy statek kosmiczny w historii ludzkości. SpaceX zaprezentowało Starship
  5. Uwaga, oszuści podszywają się pod Pocztę Polską. Można stracić ogromne pieniądze
  6. Pani Danuta znalazła w lesie 2 małe labradorki. "Wywiezione na pewną śmierć"
  7. Bardzo bliskie spotkanie z morskim stworem. Nagranie "połknięcia" kajakarek podbija internet

Następny artykuł