Chiny
Źródło: https://www.publicdomainpictures.net/

Koronawirus nie dał im do myślenia? W Chinach rozpoczął się festiwal psiego mięsa

Kuba WielochKuba Wieloch
23 Czerwca 2020

W mieście Yulin na południu Chin w niedzielę rozpoczął się "Festiwal owoców liczi i psiego mięsa"

Mieszkańcom najwyraźniej nie przeszkadza pandemia COVID-19, ani spekulacje, że koronawirus jest prawdopodobnie pochodzenia zwierzecego. Nie przeszkadza im też fakt, że jeszcze niedawno władze Chin zapowiadały, że psy będą uznawane wyłącznie jako zwierzęta domowe, a nie mięso.

Apel obrońców praw zwierząt


Obrońcy praw zwierząt biją na alarm, jako że co roku na festiwalu psiego mięsa w Yulin giną tysiące psów. Niestety o ile w kulturze europejskiej jest to coś wręcz barbarzyńskiego, to w krajach azjatyckich praktyka spożywania mięsa domowych czworonogów jest wciąż praktykowana.

Stanowisko władzy


Oficjalnie władze miasta odcinają się od festiwalu i twierdzą, że nigdy go nie organizowały, ani też nie wspierały. Zauważono jednak, że popularność tego wydarzenia z roku na rok spada, co daje nadzieję na to, że w przyszłym roku się ono nie odbędzie.

Nadchodzą zmiany


Liczę, że Yulin zmieni się, nie tylko ze względu na zwierzęta, ale również ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo jego mieszkańców - powiedział ekspert ds. chińskich z organizacji Humane Society International (HSI) Peter Li. - Zezwalanie na masowe zgromadzenia, by handlować psim mięsem i spożywać je na zatłoczonych targowiskach i w restauracjach w imię festiwalu, stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego - dodał Li.

Tradycja


Mieszkańcy miasta twierdzą, że jedzenie psiego mięsa to element ich tradycji, głęboko zakorzeniony w lokalnej kulturze. W innych częściach Chin spożywanie psów od lat nie jest praktywane, choć zdarzają się regiony, w których wciąż się to zdarza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Długoterminowa odporność na COVID-19 to mit? Kolejne badania to potwierdzają
  2. Aktywiści Greenpeace wspięli się na elektrownie i zostawili tam wiadomość dla polskiego rządu
  3. Skandaliczna sytuacja. Polacy za oddanie głosu w wyborach zapłacą ponad 100 zł
  4. Nagranie z tankowania samolotu w powietrzu. Niesamowita precyzja i umiejętności pilota

Następny artykuł