Deep Blue - największy żarłach biały zarejestrowany na nagraniu.
Źródło: YouTube

Deep Blue – jeden z największych rekinów w historii zarejestrowanych na nagraniu

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
10 Września 2020

Oceaniczne głębiny skrywają wiele przerażających tajemnic oraz imponujących okazów ryb. Jedną z takich ryb jest Deep Blue - największy żarłach biały zarejestrowany na nagraniu. Rekin robi ogromne wrażenie.

Rekina Deep Blue zaobserwowano po raz pierwszy w 2013 roku przez Mauricio Hoyos Padilla. Od tego czasu był on widziany jeszcze kilkukrotnie w tym ostatni raz w 2019 roku u wybrzeży Oahu na Hawajach, gdzie z dwiema innymi samicami pożerał martwego wieloryba.

Największe rekiny w historii

Badania na temat rozmiarów rekinów prowadzone są od setek lat. Pierwsze udokumentowane informacje na temat ogromnych żarłaczy białych sięgają roku 1970. W dokumentach rybackich z południowej Australii znaleźć można informacje na temat żarłacza białego, który mierzył 10,9 metra. Z kolei w 1930 roku u wybrzeży New brunswick w Kanadzie w sieci rybackie zaplątał się żarłacz biały o rozmiarze 11,3 metra. Zapisy te jednak pozostawiają wiele do życzenie pod względem wiarygodności, ponieważ pomiary nie były wtedy pobierane w naukowy sposób. Wiadomo jednak, że rekiny te wyróżniały się swoimi rozmiarami.

Kosmiczne umięśnione myszy wróciły na Ziemię. Niezwykły eksperyment NASAKosmiczne umięśnione myszy wróciły na Ziemię. Niezwykły eksperyment NASACzytaj dalej

W czasach bardziej nam współczesnych nie znaleźliśmy jednak aż tak ogromnych osobników. W roku 1997 u wybrzeży Haulien County w Tajwanie złapano rekina, który miał 7 metrów długości (niepotwierdzono naukowo) i ważył około 2,5 ton. Ogromne okazy udaje się również złapać w okolicach Europy. W 1987 roku u wybrzeży Malty takiego rekina złapał Alfredo Cutajar, który twierdzi, że żarłacz MALTA mierzył sobie 7,13 metra. Jego sposób pomiaru osobnika również pozostawiał jednak wiele do życzenia.

Rekin złapany u wybrzeży Tajwanu.

Otworzył wojskową konserwę z 1900 roku. Zawartość zwaliła go z nóg [wideo]Otworzył wojskową konserwę z 1900 roku. Zawartość zwaliła go z nóg [wideo]Czytaj dalej

Deep Blue – 50-letni olbrzym

Deep Blue to samica żarłacza błękitnego. Ma ponad 50 lat i waży 2.5 tony. Jest uznawana za jednego z największych rekinów na świecie, który został zarejestrowany na nagraniu i zdjęciach. Deep Blue mierzy sobie mniej więcej 6,1 metra. Rekin ten jest swego rodzaju celebrytą, pojawia się na wielu nagraniach, organizowane są specjalne wyjazdy z turystami, aby ci mogli z nim nurkować. Największe wrażenie rozmiary rekina robią właśnie w porównaniu z człowiekiem obok. Nagranie poniżej prezentuje nurków, którzy postanowili wyjść poza komfort metalowej klatki, z której zazwyczaj ogląda się rekiny w celu swobodnego pływania z Deep Blue.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Turysta chciał być zabawny i wepchnął małpę do wody. Natychmiast dostał lekcję, którą zapamięta do końca życia
  2. Wielu Polaków czekało. Już dziś wielka radość przy kasie Biedronki, wystarczą 2 zł
  3. Energia jądrowa przyszłości zatwierdzona. Reaktory atomowe trafią między innymi do Czech
  4. Otworzył wojskową konserwę z 1900 roku. Zawartość zwaliła go z nóg [wideo]
  5. NASA buduje zmiennokształtne samoloty. Nadchodzi lotnicza rewolucja [wideo]
  6. Nie żyje 28-letni Przemek z Podkarpacia. Gdy matka usłyszała wycie syren, nie podejrzewała, że jadą do jej syna
Następny artykuł