Władimir Putin
Źródło: Kremlin.ru / CC BY/ Wikimedia Commons

Rosja ma najbardziej zaawansowaną broń w historii. Pociski mogą "oszukać" tarczę antyrakietową

Artur ŁokietekArtur Łokietek
21 Września 2020

Władimir Putin porównuje skalę realizacji najnowszego systemu rakiet do budowy bomby atomowej. Najnowsze rakiety mają być najbardziej doskonałą bronią, jaką aktualnie posiada Rosja. Są w stanie nawet "oszukać" obronę przeciwrakietową.

Wygląda na to, że świat zbroi się po raz kolejny. Tym razem o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie wojskowości informuje Rosja. Prezydent Władimir Putin nie pozostawia złudzeń - tonajbardziej zaawansowana broń, jaką posiada ten kraj.

Rosyjskie i Amerykańskie pociski

Nie tak dawno temu władze Rosji chwaliły się, że pracują nad najbardziej zaawansowanym rodzajem broni jaki do tej pory pojawił się na świecie. "Zaawansowanym" dlatego, że niszczycielską siłę łączy właśnie z nowoczesną technologią. W końcu opracowanie nowego rodzaju uzbrojenia, i to jeszcze aż tak przełomowego, wymagać będzie ostrej reakcji innych krajów, szczególnie pod kątem obrony. Jeżeli coś powstaje po raz pierwszy to nie są znane sposoby ochrony. Amerykanie muszą teraz nadrobić zaległości, bo Rosja już teraz chwali się, że przed ich najnowszymi rakietami nie ma ucieczki. USA jednak dość szybko odpowiada, bo broń, nad jaką pracują, ma być jeszcze bardziej technologicznie zaawansowana.

Ludzie zatrzymywali auta by zobaczyć Ludzie zatrzymywali auta by zobaczyć "UFO". Tysiące nagrań zalało internet [wideo]Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Ludzie zatrzymywali auta by zobaczyć "UFO". Tysiące nagrań zalało internet [wideo]

2. Pamiętacie Bronkę z “Daleko od szosy”? Aktorka wreszcie zdradziła jedną z największych tajemnic serialu

Pociski hipersoniczne

Gdy gruchnęła wieść o tym, że zarówno Rosja jak i Chiny pracują nad technologicznymi cudami inżynierii wojskowej, czyli pociskami hipersonicznymi, szybko okazało się, że i USA musi nadrobić ten nowoczesny wyścig zbrojeń. Amerykańska agencja DARPA jeszcze w 2010 roku przeprowadzała testy eksperymentalnego pocisku X-51, jednak pierwsze testy nie napawały optymizmem. Szybko jednak okazało się, że technologia działa jednak całkiem sensownie, a w najnowszych komunikatach DARPA, agencja ta zamierza połączyć ultraszybką prędkość z zaawansowaną sztuczną inteligencją i już niedługo odbyć się mogą pierwsze testy w tej kwestii. "Ten kto pierwszy posiądzie broń hiperdźwiękową, obali dotychczasowe zasady prowadzenia wojny" - stwierdził ostatnio wicepremier Rosji, Dmitrij Rogozin. Warto pamiętać, że kraj ten oprócz wprowadzenia pocisków hipersonicznych, skupia się także na opracowaniu skutecznego sposobu obrony przed nimi, czym zamierza ubiec inne nacje. A przynajmniej takie są plany.

NASA zapowiedziało, kiedy wyśle kolonizatorów na Marsa. Elon Musk chce to zrobić dużo szybciejNASA zapowiedziało, kiedy wyśle kolonizatorów na Marsa. Elon Musk chce to zrobić dużo szybciejCzytaj dalej

Zaawansowana broń Rosji

Władimir Putin przyrównał niedawno prace nad hiperdźwiękowym systemem rakietowym Awangard do skali projektu bomb atomowych. Uważa, że to najbardziej zaawansowana broń w rękach człowieka. " Teraz po raz pierwszy w naszej historii najnowszej Rosja dysponuje najnowocześniejszymi rodzajami broni, które wielokrotnie przewyższają swą siłą, mocą, szybkością i, co bardzo ważne, precyzją, wszystkie te, które istniały do tej pory i istnieją dzisiaj" - mówi cytowany przez PAP Putin. Takie pociski są mordecze ze względu na ich niesłychaną prędkość, około 20-krotnie szybszą, niż prędkość dźwięku. Oprócz tego rakietu poruszają się lotem ślizgowym, zgodnie z czym są w stanie dosłownie "oszukać" i wyminąć znane nam systemy obrony przeciwrakietowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Krowa tonęła we łzach. Myślała, że jedzie na rzeź, niespodziewanie kierowca ciężarówki obrał inny kurs
  2. PlayStation 5 jest ogromne i będzie wymagać sporo prądu. Pojawiły się też pierwsze rzeczywiste zdjęcia
  3. Znalazł gigantyczne gniazdo szerszeni i osłupiał. Dziesiątki tysięcy agresywnych owadów w budynku [wideo]
  4. Detonacja bomby atomowej pod wodą. Niesamowite nagranie w 4K
  5. Jak zostać astronautą? Powstaje reality show, które na to pozwoli
  6. Ponad 900 osób zarażonych w ciągu doby. Specjaliści przedstawili scenariusz na nadchodzące dni

Następny artykuł