Kosmetyki bio
Źródło: Unsplash

Rossmann idzie z duchem czasu. Zmiana zadowoli wszystkich Polaków

Artur ŁokietekArtur Łokietek
16 Czerwca 2020

Rossmann coraz bardziej się rozwija. W Polsce stanął właśnie najbardziej zaawansowany sklep tej sieci. Powstał on z myślą o proekologicznych rozwiązaniach i dbaniu o środowisko. Dzięki szeregowi rozwiązań może on stać się hitem i być może powstanie więcej mu podobnych placówek.

Rossmann idzie z duchem czasu, a najnowsze zmiany z pewnością zadowolą wszystkich dbających o środowisko. Powstał pierwszy proekologiczny sklep sieciówki.

Rossmann i ekologia

Sieć sklepów Rossmann jest dobrze znana Polakom - to w końcu bodaj najbardziej popularna drogeria w naszym kraju. Tym bardziej cieszą zmiany nastawione na dbanie o środowisko. Choć pierwsze sklepy korzystające z dobrodziejstw m.in. napełniacza do butelek już od paru miesięcy święcą triumfy w Czechach, i my doczekaliśmy się podobnych rozwiązań. Proekologiczny Rossmann stanął właśnie w Łodzi, a dokładniej w centrum handlowym Manufaktura w Łodzi, dawnej fabryce Izraela Poznańskiego. Jeżeli sklep okaże się hitem, być może będzie powstawać więcej mu podobnych, a on sam zostanie flagowym punktem całej sieci. Aby klientom wygodniej było rozeznać się w dość bogatej przestrzeni, podzielono placówkę na cztery strefy: Piękna, Beauty, Zdrowia i Grab&Go.

Refill station w Rossmannie

Chyba najważniejsza wydaje się tu być pierwsza ze wspomnianych stref. Znajduje się w niej bowiem stacja "refill station, w której dzięki automatowi do butelek, da się ponownie wykorzystać puste zbiorniki. Można je napiełniać m.in. płynami do mycia naczyń, prania, żelem pod prysznic czy podobnymi kosmetykami. Rossmann informuje, że takie rozwiązanie pozwoli ograniczyć zużycie plastiku. W tej strefie znajduje się też bogata kolekcja około 250 produktów polskiego pochodzenia, które również stawiają na ekologię, m.in. w kwestii opakowań czy składników. Druga ze stref, czyli Beauty, poświęcona jest przede wszystkim perfumom różnych marek, a także stanowiskiem z wykonywaniem manicure.

Rozwiązania przyszłości

Jeżeli mowa o rozwiązań ekologicznych, nie można zapomnieć o strefie Zdrowia, w której znajdują się produkty żywnościowe bio, wielu różnych marek (w tym polskich), a także produkty wegańskie, bezglutenowe czy regionalne. Biorąc pod uwagę, że najnowszy sklep popularnej sieci jest całkiem spory, postanowiono utworzyć strefę Grab&Go, w której to klient może znaleźć podstawowe, najbardziej potrzebne produkty. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma potrzeby szukaniu ich po całym sklepie, a cała wizyta w drogerii będzie znacznie szybsza.

Zobacz także:

  1. Ogromna, czarna pszczoła wróciła do Polski. Wcześniej uznano ją za gatunek wymarły
  2. Niesamowite odkrycie w Nowym Sączu. 100-letni skarb w nienaruszonym stanie
  3. Niesamowite znalezisko w Lublińskiej szkole. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  4. Naukowcy nie mają wątpliwości. Lato będzie jednym z najgorętszych od dawnaNastępny artykuł