Grafika z napisem WAŻNE
Źródło: Techgame

Szkoły wracają do zdalnego nauczania? Rząd podjął kluczowe decyzje, nikt się nie spodziewał

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
10 Października 2020

Rząd podjął decyzję w sprawie trybu, w jakim miałaby się toczyć edukacja. W związku z pogarszającymi się statystykami zachorowań na COVID-19 pojawiły się głosy sugerujące, że władze naszego kraju zdecydują się na ponowne wprowadzenie nauki zdalnej we wszystkich szkołach w Polsce. Teraz jest już wszystko jasne.

Podczas sobotniej konferencji Mateusz Morawiecki oraz Adam Niedzielski poinformowali, jak przyszłość czeka uczniów i studentów w związku z pandemią koronawirusa. Decyzja może zszokować wielu rodziców, jak jednak podkreśla premier naszego kraju, takie podejście powinno być wystarczające w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniom.

Neutralizacja 5-tonowej bomby w Świnioujściu. Ładunek wybuchowy niespodziewanie eksplodował [wideo]Neutralizacja 5-tonowej bomby w Świnioujściu. Ładunek wybuchowy niespodziewanie eksplodował [wideo]Czytaj dalej

Koronawirus w Polsce. Coraz więcej zachorowań

Wczoraj informowaliśmy o kolejnym rekordzie nowych, dobowych zarażeń wirusem SARS-CoV-2. Jak się okazuje na tym nie koniec, ponieważ dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w Polsce została złamana kolejna bariera, tym razem w przeciągu ostatnich 24 godzin na COVID-19 zachorowało 5300 osób. Najgorsza sytuacja występuje w województwie mazowieckim, gdzie zachorowało ponad 800 osób. Niewiele lepiej jest Małopolsce (ponad 600) i w kujawsko-pomorskim (ponad 500). Dodatkowo walkę z groźnym wirusem przegrały dzisiaj 53 osoby.

DZISIAJ GRZEJE:

1. "Jeden z dziesięciu”: występ, który przeszedł do historii. Pan Ireneusz rozczulił swoją ekspresją

2. Jeśli chcesz sięgnąć po dodatkowe pieniądze, teraz jest dobry moment. Już dawno nie było tak atrakcyjnych okazji

Uczniowie w trudnej sytuacji. Rząd reaguje

W związku z rozwijającą się w zastraszającymi tempie drugą falą zachorowań, w trudnej sytuacji znalazły się szkoły, nauczyciele oraz uczniowie. Najlepszym rozwiązaniem na wyciszanie pandemii jest izolacja i ograniczenie dużych skupisk ludzi w jednym miejscu. Szkoły niestety są miejscem, w których codziennie przewijają się setki osób, są to więc potencjalnie niebezpieczne miejsca. Jeszcze przed wybuchem drugiej fali zachorowań oraz przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego trwała zagorzała dyskusja na temat tego, w jakich warunkach powinny działać szkoły od września. Ostatecznie rząd zadecydował, że najlepszym rozwiązaniem będzie powrót dzieci do szkół i edukacja w tradycyjnym trybie. Teraz w obliczu narastającej liczby zachorowań pojawiają się wątpliwości. Między innymi w tym celu została dzisiaj zwołana specjalna konferencja prasowa, na której premier, Mateusz Morawiecki, podzielił się z mediami najnowszymi ustaleniami sztabu zarządzania sytuacją kryzysową.

NASA: W stronę Ziemi zmierza tajemniczy obiekt. Eksperci osłupieli, nie mogą uwierzyć, czym jestNASA: W stronę Ziemi zmierza tajemniczy obiekt. Eksperci osłupieli, nie mogą uwierzyć, czym jestCzytaj dalej

Czy uczniowie wrócą na naukę zdalną?

Podczas konferencji prasowej, Mateusz Morawiecki był pytany między innymi o kolejne kroki mające na celu zahamowanie pandemii wirusa SARS-CoV-2 oraz o kwestie nauczania i planów wprowadzenia zajęć zdalnych zarówno dla uczniów szkół podstawowych, średnich oraz wyższych. Jeszcze wczoraj media snuły plany o tym, że rząd będzie wprowadzał stopniowo naukę zdalną, najpierw dla uczniów ostatnich klas, potem dla młodszych uczniów, a ostatecznie w tryb zdalny przejdą też dzieci z nauczania wczesnoszkolnego. Morawiecki jednak zaskoczył dzisiaj wszystkich.

“Dzisiaj 98 proc. szkół funkcjonuje w trybie stacjonarnym, niewielki procent szkół funkcjonuje w systemie zdalnym lub hybrydowym. Ta strategia, którą zaproponowało ministerstwo edukacji w sierpniu, na razie zdaje egzamin. Na dzisiaj nie widzimy konieczności, aby wprowadzać obowiązek nauki w trybie zdalnym” - wyjaśnił premier podczas sobotniej konferencji. Morawiecki argumentował decyzję rządu opinią biegłych psychologów i psychiatrów, którzy specjalizują się w pracy z dziećmi. Eksperci podkreślają, że długotrwała izolacja związana z nauką zdalną źle wpływa na psychikę dzieci i może się odbić w wynikach edukacyjnych. “Dzisiaj szukamy i znajdujemy rozwiązania hybrydowe, mieszane, takie, które z jednej strony pozwalają uczyć zdalnie w szkołach, w których dochodzi do szybkiego rozprzestrzeniania się COVID-19. Ale z drugiej strony chcemy w wysokim stopniu utrzymać normalne funkcjonowanie społeczeństwa. Na dzisiaj, po długiej dyskusji z epidemiologami uważamy, że utrzymanie obecnego stanu w systemie edukacji jest właściwe” - premier dodał na koniec.

Banknot 100 złotych wart nawet kilka razy więcej. Można zarobić ogromne pieniądzeBanknot 100 złotych wart nawet kilka razy więcej. Można zarobić ogromne pieniądzeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podczas awantury rzuciła szczeniakiem w mężczyznę. Nagrały to kamery, powód wprawia w osłupienie
  2. Fantastyczne, ekspresowe ciasto z 3 składników. Udaje się za każdym razem
  3. Bardzo trudne pytanie w Milionerach. Chodzi o szkolną lekturę, niewielu pamięta
  4. PlayStation 5 i wsteczna kompatybilność. Nowe informacje zdradzają w co nie zagramy
  5. Czechy chcą dostępu do naszego morza? Prace już rozpoczęte, nie uwierzysz w ich plan
  6. Michał Wiśniewski jeszcze nigdy nie był tak szczery. W programie na żywo wyznał całą prawdę o swej chorobie

Następny artykuł