Rzeka Fraser spotyka się z Oceanem Spokojnym.
Źródło: YouTube

Gdy rzeka wpływa do oceanu. Niesamowity widok ujścia rzeki Fraser

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
27 Lipca 2020

Rzeka Fraser to najdłuższa rzeka w Kolumbii Brytyjskiej, w Kanadzie. Swoje źródło ma w Górach Skalistych i po 1400 kilometrach uchodzi do Oceanu Spokojnego, a konkretniej do cieśniny Georgia.

Kiedy rzeka Fraser spotyka się u swojego ujścia z Oceanem Spokojnym dochodzi do niezwykle widowiskowego zjawiska. Słodkie wody widocznie rozdzielają się z oceanicznymi tworząc bardzo ciekawy obraz.

Pilot myśliwca kontra sztuczna inteligencja. Już niedługo dojdzie do wielkiego pojedynkuPilot myśliwca kontra sztuczna inteligencja. Już niedługo dojdzie do wielkiego pojedynkuCzytaj dalej

Co się dzieje, kiedy rzeka Fraser wpływa do oceanu

Wczesnym latem, kiedy w rzece Fraser występuje wysoki poziom osadów, bardzo łatwo odróżnić słodką wodę rzeczną od oceanicznej. Na powierzchni tworzy się bardzo widoczna granica między tymi dwiema rodzajami wody. Woda z rzeki charakteryzuje się brązowawą barwą, wody oceanu charakteryzują się z kolei wysokim zasoleniem i głęboko niebieską barwą. Zjawisko to jest określane jako Fraser Plum i naukowcy badają je od lat 60. XX wieku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilot myśliwca kontra sztuczna inteligencja. Już niedługo dojdzie do wielkiego pojedynku
  2. Tak powstaje wyspa. Piękny pokaz Matki Natury
  3. Bugatti tworzy pierwszy elektryczny samochód od prawie 100 lat. Skierowany jest do nastolatków
  4. Szalony pomysł w Australii - dla pszczół powstaną ule ze sztuczną inteligencją. Mają ograniczyć pandemię warrozy
Następny artykuł