Parking przed fabryką Samsunga we Wronkach
Źródło: Google Street View

COVID-19 u pracownika polskiej fabryki Samsunga. Gigant podjął decyzję o dalszej produkcji

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
2 Września 2020

W fabryce Samsunga we Wronkach stwierdzono zarażenie wirusem SARS-CoV-2 u jednego z pracowników. Firma podjęła już decyzję odnośnie dalszego działania.

Pandemia koronawirusa trwa i chociaż pracodawcy nie patrzą już z takim strachem, na kolejnych zarażonych pracowników, a środki bezpieczeństwa są stosowane na każdym kroku, to i tak co jakiś czas zdarzają się kolejne nowe przypadki COVID-19.

Jeden zarażony w fabryce Samsunga

Polski oddział Samsunga z Wronek poinformował, że jeden z testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, który był przeprowadzany w niedzielę, dał wynik pozytywny. Firma podjęła decyzję o błyskawicznym odizolowaniu chorego na COVID-19, a następnie wysłała na kwarantannę 14 innych osób, które miały kontakt z osobą zarażoną w przeciągu kilku ostatnich dni. Przeprowadzona została również dezynfekcja pomieszczeń.

Twarz diabła sprzed 7000 lat. Niesamowite odkrycie polskich naukowcówTwarz diabła sprzed 7000 lat. Niesamowite odkrycie polskich naukowcówCzytaj dalej

Fabryka Samsunga podjęła decyzję o dalszej produkcji

Władze fabryki poinformowały również o swojej decyzji na temat dalszej produkcji. Samsung Polska zapewnia, że sytuacja ta nie wpłynie negatywnie na działanie fabryki, a produkcja nie jest w żaden sposób zagrożona. Obiekt pracuje w normalnym trybie. Co ciekawe w tej fabryce przypadki koronawirusa pojawiały się już na początku pandemii, w maju oddział ten został nawet zamknięty z powodu epidemii.
Samsung poinformował, że obecnie sytuacja ma się zupełnie inaczej, ponieważ przez kolejne miesiące opracowali odpowiednie systemy ochronne, procedury diagnostyczne i przeciwdziałania, że COVID-19 nie stwarza na tyle dużego zagrożenia, aby ponownie zamykać produkcję. W fabryce we Wronkach zatrudnionych jest obecnie około 4000 pracowników, a zakład produkuje głównie sprzęty AGD, takie jak pralki czy lodówki.

Niesamowite znalezisko górników. Kamień warty 70 milionów złotychNiesamowite znalezisko górników. Kamień warty 70 milionów złotychCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce

W Polsce codziennie przybywa kilkaset nowych przypadków koronawirusa. Wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o tym, że wykryto 550 nowych zachorowań na COVID-19, czyli o 48 więcej niż w dniu poprzednim. Najwięcej przypadków potwierdzono w Małopolsce (136), Mazowszu (89) oraz Śląsku (53). Z powodu infekcji SARS-CoV-2 w poniedziałek zmarło 19 osób. Dotychczas największa liczba nowych zakażeń wyniosła 903 i było to 21 sierpnia. Łącznie, od początku pandemii w Polsce, zidentyfikowano 67922 zakażenia koronawirusem, a zmarło 2058 osób. W najbliższych dniach możemy spodziewać się kolejnego wzrostu zachorowań, ponieważ wczoraj do szkół wróciły dzieci, które decyzją Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji wracają do nauki w normalnym trybie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. We wrześniu czeka nas niezwykła pełnia Księżyca. Wiemy, kiedy ją obserwować
  2. Twarz diabła sprzed 7000 lat. Niesamowite odkrycie polskich naukowców
  3. Polscy bohaterowie byli gotowi zginąć za ojczyznę. "Żywe torpedy" w obronie kraju
  4. Polacy masowo wycofują pieniądze z banków. Co się dzieje? Konta internetowe pustoszeją

Następny artykuł