Samsung Odyssey G7
Źródło: Benchmark

Samsung Odyssey G7 – gamingowy monitor z zakrzywionym ekranem

Krystian MowelKrystian Mowel
2 Czerwca 2020

Samsung zapowiedział, iż najnowszy monitor gamingowy z zakrzywionym ekranem już wkrótce trafi do sprzedaży w sklepach. Samsung Odyssey G7 może okazać się świetnym urządzeniem z doskonałymi parametrami i wyszukanym designem.

Monitor został zaprezentowany podczas targów CES 2020 i już wkrótce ma trafić na półki sklepowe. Oto co zaprezentuje koreański gigant.

Monitor dedykowany dla graczy

Już na pierwszy rzut oka widać, iż mamy do czynienia z produktem przeznaczonym w szczególności dla graczy. Agresywny, ciemny design sprawia wrażenie modelu z przyszłości. Umieszczone z tyłu oświetlenie tworzy niepowtarzalny efekt. Odyssey G7 ma być produkowany w dwóch wersjach – 27 i 32 cale. W obu przypadkach spotkamy rozdzielczość WQHD (2560 x 1140), proporcję 16:9 oraz technologie znane z telewizorów QLED, które dostarczają niespotykanych barw i jasności ekranu.

Samsung Odyssey G7 – bez input laga


W monitorze gamingowym najważniejszym aspektem jest opóźnienie matrycy. W tym wypadku input lag wynosi zaledwie 1 ms. Ponadto matryca posiada częstotliwość odświeżania 240 Hz. Co ciekawe, monitor Samsunga posiada bardzo małą krzywiznę ekranu, która wynosi zaledwie 1000R, czyli 1000mm. Urządzenie trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, jednak nie poznaliśmy jeszcze jego ceny. Według doniesień ma on kosztować w okolicach 550 funtów (27 cali) i 630 funtów (32 cale), co oznacza iż w Polsce zapłacimy za mniejszą wersję 3000 złotych i kilkaset złotych więcej za 32-calową.

Następny artykuł