Grafika z napisem WAŻNE
Źródło: Techgame

Poważna awaria w banku Santander. Klienci nie mają dostępu do pieniędzy

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
9 Października 2020

Santander to jeden z głównych banków w Polsce. W piątek od godzin popołudniowych jego klienci nie mogą zalogować się do swoich kont. Bank wydał krótkie oświadczenie, w którym podkreślił, że pracuje nad naprawą usterki.

Sytuacja jest nerwowa. Klienci banku Stantander nie ukrywają irytacji i zdenerwowania. Na oficjalnym fanpage’u banku można znaleźć wiele komentarzy, które oskarżają władze Santandera o brak profesjonalizmu i niepoważne zachowanie.

Masz banknot 50 zł? Może być wart fortunę, lepiej przeszukaj kieszenieMasz banknot 50 zł? Może być wart fortunę, lepiej przeszukaj kieszenieCzytaj dalej

Jeden z największych banków w Polsce

Zgodnie ze statystykami zebranymi pod koniec pierwszego kwartału 2020 roku, Santander Bank Polska jest trzecim co do wielkości największym bankiem w naszym kraju. Według danych przedstawionych przez portal prnews.pl, w tamtym okresie Santander obsługiwał 5,1 miliona klientów, z czego 4,6 w detalu. Na pierwszym miejscu znajduje się PKO BP i Inteligo, którzy łącznie obsługiwali prawie 11 milionów klientów, a na drugim miejscu znalazł się Bank Pekao zrzeszający 5,6 miliona klientów. Chociaż Santander Bank Polska jest jedną z największych tego typu instytucji w naszym kraju, to w ostatnim czasie jego klienci mają spore trudności z korzystaniem z usług związanych z bankowością. Teraz użytkownicy informują o kolejnych awariach związanych z tym bankiem.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Znamy prognozę na nadchodzącą zimę. Gigantyczny wpływ globalnego ocieplenia, wszystko już jasne

2. Ważny komunikat rzecznika rządu. Ogromne zmiany w funkcjonowaniu sklepów wchodzą w życie już dziś

PlayStation 5 i wsteczna kompatybilność. Nowe informacje zdradzają w co nie zagramyPlayStation 5 i wsteczna kompatybilność. Nowe informacje zdradzają w co nie zagramyCzytaj dalej

Santander po raz kolejny z problemami

Klienci banku Santander podkreślają, że nie jest to pierwsza taka sytuacja związana z problemami z dostępem do konta. “Jesteście niepoważni i tyle mam do powiedzenia. Te wasze "chwilowe" problemy w ostatnim czasie są nagminne. Jak zwykle początek weekendu z jakąś awarią” - grzmią komentarze na Facebooku placówki. Bank podkreśla, że zidentyfikowali problem i pracują nad jego rozwiązaniem. Awaria dotyczy przede wszystkim aplikacji mobilnej. Dostęp do bankowości z poziomu przeglądarki internetowej nie powinien być zakłócony.
W ostatnim czasie trudne chwile przechodzili również klienci Banku Pekao, na początku miesiąca klienci związani z kontem biznesowym w tej placówce zgłaszali problemy z dostępem do swojego konta bankowego. Pekao potwierdziło te informacje i zapewniło, że pracuje nad usunięciem problemu. Wtedy awarię udało się usunąć w godzinach popołudniowych, jeżeli chodzi o Santander Bank Polski, sytuacja wciąż nie jest wyjaśniona, a prace serwisowe trwają.

Żona Alberta Einsteina miała niezwykle ciężkie życie. Noblista traktował ją nieludzko, aż ciężko uwierzyćŻona Alberta Einsteina miała niezwykle ciężkie życie. Noblista traktował ją nieludzko, aż ciężko uwierzyćCzytaj dalej

Bank walczy z awarią. Rozwiązaniem strona internetowa

W oficjalnych odpowiedziach na rozwścieczone komentarze klientów banku odnaleźć można odpowiedzi władz Santandera, które na czas naprawiania awarii zachęcają do skorzystania z bankowości internetowej. “Obecnie widzimy utrudnienia w dostępie do bankowości mobilnej. Spróbuj proszę zalogować się do pełnej wersji bankowości internetowej przez przeglądarkę - tu wszystko działa poprawnie” - czytamy na Facebooku. Bank podkreśla, że awaria zostanie usunięta w najbliższym czasie, jednak obecnie nie wiadomo jak długo potrwa naprawianie błędów i kiedy ostatecznie zostanie przywrócona pełna funkcjonalność aplikacji mobilnej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PILNE: Kolejny atak agresywnego psa, rzucił się na dziecko. 13-latka z obrażeniami
  2. Alina od lat cierpi na wstydliwy, nawracający problem, nie pomagały żadne środki. Postanowiła sięgnąć po wyjątkowy sok
  3. Abonament RTV będzie wyższy w przyszłym roku. Wiemy kto nie musi płacić, spore zaskoczenie
  4. Uczniowie wrócą do nauki zdalnej? Nieoficjalne informacje zalewają Internet
  5. "Jeden z dziesięciu”: występ, który przeszedł do historii. Pan Ireneusz rozczulił swoją ekspresją
  6. Nowa prognoza dla Polski. Podano, kiedy nastąpi najgorsze

Następny artykuł