Segregacja
Źródło: Unsplash

W Polsce stanęły najnowocześniejsze pojemniki do segregacji odpadów. To rewolucja

Artur ŁokietekArtur Łokietek
4 Września 2020

W Polsce po cichu dokonała się niemała rewolucja. W Ciechanowie stanęły najbardziej zaawansowane pojemniki do segregacji odpadów. Dzięki nim m.in. zwiększono liczbę mieszkańców, którzy korzystają z segregacji.

Nowoczesne, inteligentne i skuteczne pojemniki do segregacji odpadów pojawiły się w Polsce. Dzięki nim zwiększono liczbę domostw korzystających z segregacji. Nowe urządzenia dostarczają również cennych danych dotyczących ekologii.

Segregacja w świetle technologii

Firma T-Master poinformowała, iż na jednym z Ciechanowskich osiedli ostatecznie zaczęto korzystać z nowoczesnego rozwiązania dotyczącego ekologii i segregacji odpadków. Nowy pomysł nazywa się SISO - System Indywidualnej Segregacji Odpadów i stanowi odpowiedź na potrzebę informowania o tym, jak bardzo segregacja jest potrzebna. Na ten moment nie będzie zbytnim przesadzeniem, gdy nazwiay SISO najbardziej zaawansowanym technologicznie systemem segregacji w (co najmniej) Polsce. Według informacji przekazanych przez firmę, nowe pojemniki zagwarantowały zwiększenie segregacji, ale przyniosły również wiele innych niezwykle ważnych informacji.

Milionerzy: Dostała niezwykle ciężkie i podchwytliwe pytanie za 40000 zł. Znacie poprawną odpowiedź?Milionerzy: Dostała niezwykle ciężkie i podchwytliwe pytanie za 40000 zł. Znacie poprawną odpowiedź?Czytaj dalej

Pojemniki XXI wieku

Dość powiedzieć, że wdrażanie segregacji śmieci w naszym kraju łączyło się z dość sporą falą dezinformacji na temat tego sposobu pozbywania się odpadów. Teraz wszystko się może jednak zmienić - zgodnie z danymi przedstawionymi przez T-Master, nowy System Indywidualnej Segregacji Odpadów zwiększył liczbę segregujących gospodarstw domowych z zaledwie 10 procent na aż 90 procent na jednym z osiedli w Ciechanowie! Nowe pojemniki umożliwiają dokładnie sprawdzanie selektywnej zbiórki - dzięki nim wiemy, ile śmieci produkuje konkretne gospodarstwo domowe i jakiego są rodzaju. Jednocześnie ten sposób znacznie zmniejsza koszty wywozu odpadów. Co ciekawe, 87 procent ankietowanych stwierdziło, że nie chciałoby powrotu do poprzedniego systemu.

Po 56 latach ciężkiej służby wróciła na Ziemię. Nagranie powrotu satelity OGO-1Po 56 latach ciężkiej służby wróciła na Ziemię. Nagranie powrotu satelity OGO-1Czytaj dalej

Większa oszczędność

Dość powiedzieć, że zgodnie z T-Master, całkowita masa odpadów zmniejszyła się aż o 40 procent, co jest zasługą właśnie nowoczesnych, inteligentnych i bezdotykowych pojemników. Wcześniej wprowadzono na jednym z ciechanowskich osiedli nowy system w formie testowej, jednak szybko okazało się, że przekonuje on do siebie wielu mieszkańców. A w zasadzie to niemal wszystkich - po pół roku z SISO korzystało aż 98 proc. mieszkańców osiedla. "System T-Master to efekt wieloletniej pracy kilkudziesięciu polskich inżynierów i programistów pochodzących z Ciechanowa i okolic. Co więcej, produkcja i kompletacja pojemników również odbywa się lokalnie, właśnie tu w Ciechanowie. Projekt T-Master to wspaniały przykład na efektywność współpracy samorządu z biznesem. Miasto czerpiąc z dostępnych nowoczesnych technologii realnie podnosi komfort życia swoich mieszkańców" - wyjaśnia cytowany przez whatnext Robert Szczepankowski, Prezes Zarządu T-Master. Co ciekawe, nowe rozwiązania pozwala w czasie rzeczywistym monitorować liczbę śmieci i zaplanować ich najmniej kosztowny wywóz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy ogłaszają przełom. Sztuczna skóra doskonała tak samo, jak prawdziwa
  2. Microsoft opracował niezwykłą technologię. Zaawansowana broń do walki z cyberprzestępcami
  3. Zjawiskowe morze wkrótce może zmienić swoje oblicze. Naukowcy są załamani
  4. Niezwykłe odkrycie naukowców. Na Księżycu jest tlen, a jego powierzchnia rdzewieje

Następny artykuł