Elżbieta Radziszewska, Tomasz Grodzki, Lidia Gądek w Sejmie podczas konferencji prasowej.
Źródło: Wikipedia Commons

Senat poprawi Polski Bon Turystyczny. Zapowiadają duże zmiany

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
21 Czerwca 2020

Marszałek Senatu, Tomasz Grodzki, zapowiedział podczas ostatniej konferencji prasowej w Szczecinie, że Senat zajmie się poprawą bonu turystycznego. W swoich działaniach wzorować się będą na propozycji poselskiej, która według Grodzkiego była bardziej kompleksowa i lepiej przyjęta przez branżę turystyczną.

Polski Bon Turystyczny to cenna inicjatywa, która wymaga jednak sporych poprawek. Marszałek Senatu odniósł się również do luźnej atmosfery panującej w ostatnim czasie w Sejmie.

“Krotochwilna atmosfera w Sejmie”

Tomasz Grodzki wyjawił, że jest zbulwersowany aktualną sytuacją panującą w Sejmie. Chodzi mu oczywiście o piątkowe obrady, podczas których posłowie byli dosyć mocno rozbawieni. Według niego na takie zachowanie nie ma miejsca w poważnej, państwowej instytucji w dobie pandemii, kiedy obywatele cierpią. “Kiedy jest czas na radość, wesołość i poczucie humoru, to jest, ale kiedy są poważne obrady parlamentu, gdzie pochylamy się nad poważnymi ustawami, to naprawdę trzeba podchodzić do tego poważnie”.

Poprawki Polskiego Bonu Turystycznego

Według Grodzkiego, poseł Ireneusz Raś oraz senatorowie Marcin Bosacki i Janusz Gromek złożyli bardziej kompleksowy projekt bonu turystycznego dużo wcześniej niż Ministerstwo Rozwoju. Właśnie na podstawie ich propozycji Senat będzie wprowadzał poprawki do PBT. Grodzki zapewnia, że będą się starać tak poprawić inicjatywę, aby ta nie tylko trafiała do obywateli, ale również do firm, które w okresie wakacyjnym rzeczywiście potrzebują wsparcia. “Nie wiem teraz, jaka będzie decyzja, bo czeka nas posiedzenie komisji, czekają nas rozmowy, a już wcześniej odbyło się duże wysłuchanie branży turystycznej w Senacie (…) i dopiero wtedy senatorowie będą zgłaszać ewentualne poprawki i będziemy myśleć nad finalnym kształtem tej ustawy tak, jak to się powinno odbywać” - podsumował Grodzki, dodając jednocześnie, że Senat do sprawy podejdzie w sposób poważny i profesjonalny, wbijając kolejną szpilkę w ostatnie zachowanie posłów na piątkowym posiedzeniu Sejmu. Senatorowie prawdopodobnie zabiorą się za poprawki podczas posiedzenie 1 i 2 lipca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sejm przyjął bon turystyczny. Skorzystają z niego tylko beneficjenci 500+
  2. Rząd da 500 zł na wakacje dziecka. Andrzej Duda zapewnia
  3. Co dalej z bonem turystycznym? Rząd odpowiada
  4. Ważne zmiany w bonie turystycznym. Pieniędzy mogą nie zobaczyć setki tysięcy Polaków


Następny artykuł