Daryll Dixon, postać z serialu The Walking Dead.
Źródło: pixy.org

Telenowela w postapokaliptycznym świecie doczekała się końca. Ogłoszono zakończenie legendarnego serialu

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
10 Września 2020

Po ponad 10 latach nadawania, legendarny serial o apokalipsie zombie, czyli The Walking Dead kończy nadawanie. Ostatni 11 sezon będzie miał premierę w 2021 roku. Twórcy zapowiadają spin-off'y.

AMC poinformowało, że żywot jednego z najpopularniejszych seriali ostatniej dekady dobiegnie końca w 2021 roku, a jedenasty sezon będzie jego ostatnim. Utrzymując się jednak w tematyce “żywych trupów”, również markę The Walking Dead czeka życie po śmierci.

Serial, który pokochały miliony, a potem o nim zapomnieli

The Walking Dead było prawdziwym przełomem na scenie seriali. Wysokobudżetowa produkcja o globalnej apokalipsie zombie, zróżnicowani bohaterowie i akcja, która z każdego kolejnego odcinka robiła się coraz bardziej napięta. Przez pierwsze sezony The Walking Dead uwielbiali praktycznie wszyscy. Potem zrobiło się jakoś tak... gorzej. Większość starych fanów nie zdawała sobie nawet sprawy, że serial w dalszym ciągu jest produkowany i nie można się im dziwić. The Walking Dead zbierało jednak w dalszym ciągu grupkę najwierniejszych fanów, a za sprawą innych produkcji bazujących na marce serialu, co jakiś czas pojawiali się nowi miłośnicy telenoweli o zombie.

Energia jądrowa przyszłości zatwierdzona. Reaktory atomowe trafią między innymi do CzechEnergia jądrowa przyszłości zatwierdzona. Reaktory atomowe trafią między innymi do CzechCzytaj dalej

The Walking Dead od Telltale Games

Jedną z najmocniejszych produkcji związanych z oryginalnym serialem była seria gier od bardzo dobrze znanego miłośnikom przygodówek studia Telltale Games. Kalifornijskie studio ma na swoim koncie kilkanaście udanych produkcji związanych z telewizyjnymi serialami (Gra o Tron, The Walking Dead, Batman). Jedną z najlepszych produkcji w ich wykonaniu była seria gier przygodowych o żywych trupach. Klimat po prostu się z nich wylewał, czuć było, że twórcy mają frajdę z tworzenia tego świata i co najważniejsze, nie było to powielanie kolejnych historii znanych z serialu, a budowa zupełnie oddzielnej przygody. Dzięki takim produkcjom serial telewizyjny zyskiwał drugi oddech.

Samolot przyszłości wzbił się w powietrze. Wygląda jak statek kosmiczny i jest ekologicznySamolot przyszłości wzbił się w powietrze. Wygląda jak statek kosmiczny i jest ekologicznyCzytaj dalej

Serial umiera, ale powstaje z grobu jak zombie

Ostatni, 11, sezon serialu The Walking Dead zostanie wyemitowany w drugiej połowie 2021 roku. Obecnie emitowany jest 10 sezon. Twórcy potwierdzili już informacje o planowanych spin-off'ach serialowych, które dostaną najbardziej lubiane postaci ze świata żywych trupów. Mowa oczywiście o granej przez Normana Reedusa postaci Daryla Dixona oraz granej przez Melissę McBride, Carol Peletier. Chodzą też słuchy, że w nowych serialach pojawią się również postaci, które w obecnej serii już nie żyją. Będzie więc okazja do zobaczenia swoich ulubieńców jeszcze raz. Planowana premiera nowych seriali z uniwersum The Walking Dead zaplanowana została na 2023 rok.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poprosiła przechodnia o pieniądze, usłyszała odmowę. Finał historii zaskakuje
  2. W piosence dla dzieci ukryty jest przepis na ciasto ze śliwkami. Jest podobno najlepsze na świecie
  3. Energia jądrowa przyszłości zatwierdzona. Reaktory atomowe trafią między innymi do Czech
  4. Otworzył wojskową konserwę z 1900 roku. Zawartość zwaliła go z nóg [wideo]
  5. NASA buduje zmiennokształtne samoloty. Nadchodzi lotnicza rewolucja [wideo]
  6. Ministerstwo Zdrowia przekazało ważny komunikat z samego rana. Dotyczy milionów Polaków

Następny artykuł