Orange 5G
Źródło: materiały prasowe

Sieć 5G orange oficjalnie wystartowała. Miliony Polaków w zasięgu

Artur ŁokietekArtur Łokietek
1 Lipca 2020

Orange wystartowało z siecią 5G! Pomarańczowy operator promuje nową technologię hasłem #hello5G. Firma zapewnia, że na razie nikt nie oferuje aż tak dużego zasięgu sieci w Polsce. Sprawdź, w których miastach i korzystając z których taryf można cieszyć się siecią piątej generacji.

Orange promuje 5G hasłem #hello5G i publikuje interaktywną mapę zasięgu.

5G w Orange

Orange to już kolejny polski operator taryfowy, który postanowił wziąć się za prezentowanie swoim klientom sieci najnowszej generacji. Pomarańczowi komunikują, iż aktualnie 5G funkcjonuje na paśmie LTE, czyli 2100 MHz. Sieć w Orange dociera na ten moment do nawet 6 milionów Polaków w ponad 400 miejscowościach, w tym największych miastach - Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu czy Kielcach. Powstała nawet specjalna interaktywna mapa zasięgu 5G, którą obejrzeć można pod tym adresem.

Sieć 5G w coraz większej części Polski

"Uruchamiamy dziś #hello5G w paśmie 2100 MHz, którym już dysponujemy, aby dać klientom możliwość pierwszych doświadczeń z 5G już teraz, pomimo opóźnienia aukcji pasma 3,5 GHz. To początkowy etap budowy kompleksowej sieci 5G. W miarę jej rozwoju, po przydzieleniu kolejnych częstotliwości, możliwości naszej sieci będą coraz bardziej imponujące, aż do samodzielnej 5G, pozwalającej na zastosowania, do których dziś nie mamy dostępu. Wierzymy, że technologia powinna być przydatna"- informuje prezes Orange Polska Jean-François Fallacher. Istnieje tu jednak pewien haczyk - pomarańczowi nie umożliwiają na ten moment korzystania z nowej technologii wszystkim swoim klientom.

Kto skorzysta z 5G w Orange?

Choć Orange naprawdę się postarało jeśli chodzi o sam zasięg sieci, to duże limity dotyczą konsumentów, którzy będą mogli z najnowszech technologii skorzystać. Chodzi tu o abonentów ofert indywidualnych w abonamentach Plan Mobilne 75, Orange Love Extra oraz Premium, ale tylko przy umowach zawartych od 12 marca 2020 roku.Jeżeli zaś chodzi o klientów biznesowych to oni również mogą cieszyć się 5G w ramach Planów Firmowych L oraz XL, dla umów zawartych od 24 lutego 2020 roku. Orange przedstawia również promocję "5G dla Firm)" za 9,99. Klienci Orange Flex mają zdobyć możliwośc korzystania z 5G w najbliższym czasie.

Zobacz także:

  1. Posiadacze telefonów Samsunga mają powody do radości. Urządzenia otrzymały nowe zabezpieczenia
  2. Podatek od smartfonów czyli opłata reprograficzna. Andrzej Duda zabrał głos w tej sprawie
  3. Sony ma nietypowy pomysł. Reklamy będą wyświetlane w VR
  4. Czy uważasz, że Polska powinna inwestować w technologię 5G?Następny artykuł