Pilne
Źródło: techgame

Szalenie ważne rozporządzenie Unii Europejskiej w sprawie sieci 5G

Kuba WielochKuba Wieloch
30 Czerwca 2020

Komisja Europejska przyjęła rozporządzenie ws. sieci 5G. Będzie stanowiła podstawę rozwoju w Europie

Ważne rozporządzenie

Komisja Europejska przyjęła ważne rozporządzenie wykonawcze ws. małych anten 5G. Są one kluczowe do rozwinięcia odpowiedniej infrastruktury sieci oraz przepustowości. O dziwo na instalacje takich urządzeń nie trzeba będzie mieć żadnych zezwoleń.

Rozporządzenie okresla właściwości fizyczne i techniczne małych komórek dla sieci 5G. Co więcej, instalacje mają być ułatwione, jako że prawnie nie będą wymagane żadne pozwolenia, aby taki sprzęt zamontować.

Sieci bezprzewodowe 5G są podstawą rozwoju społeczno-gospodarczego w Europie - umożliwią one nowe usługi w służbie zdrowia i opiece zdrowotnej, energetyce, transporcie, edukacji i wielu innych obszarach - podkreślił w oświadczeniu unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton.

W czym nam pomoże 5g?

Kontrowersyjne systemy telekomunikacyjne piątej generacji (5G), są uważane za przełomowe. Dzięki ogromnej prędkości internetu mają one umożliwić rozwinięcie wielu gałęzi gospodarki cyfrowej. KE podkresla, że 5G ułatwi m. in. dostęp do opieki zdrowotnej i obniży koszty leczenia. KE podkreśliła, że rozporządzenie zapewnia ochronę przed narażeniem na pola elektromagnetyczne, a także wizualną itegrację małych komórek.

Sieć 5G a ludzkie zdrowie

Warto również dodać, że coraz więcej wiemy o wpływie sieci 5G na organizm ludzki.

Specialiści z Australii zbadali energię promieniowania elektromagnetycznego sieci komórkowej w 59 miejscach w kraju. Doszli do bardzo optymistycznych wniosków, mianowicie w żadnym miejscu energia promieniowania nie przekroczyła nawet 1% dopuszczalnych w Australii norm.

Jest to o tyle ciekawe, że Australia ma bardzo restrykcyjne normy w porównaniu do Unii Europejskiej: 4,5 W/m2 dla częstotliwości 900 MHz, do 9 dla 1800 MHz i do 10,5 dla 2100 MHz.
Badacze mierzyli energie fal o częstotliwościach od 420 MHz do 6GHz, a średni czas pomiaru wynosił 6 min. Aparatura natomiast, umieszczona była na statywie o wysokości 1.5 metra.
Najwyższe wyniki zebrano w Sidney, gdzie wynik wyniósł 0,737% dopuszczalnej normy. Mniejsze aglomeracje wykazywały znacznie mniejszą energię. Średnia ze wszystkich pomiarów wyniosła 0,143% normy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 5G jest bezpieczne. Naukowcy są przekonani, że pikokomórki zmniejszają promieniowanie
  2. Szczepionka na COVID-19 testowana na ludziach. Czy już w tym roku będziemy bezpieczni?
  3. Poznaliśmy cenę Playstation 5. Plotki się potwierdziły
  4. Pamiętasz to logo? W pełni działający Windows 98 w przeglądarce internetowej

Następny artykuł