Maszt 5G na tle nieba.
Źródło: Pixabay

Nieoficjalnie: Pierwsze podpalenia masztów 5G w Polsce

Ponad 60 spalonych nadajników sieci 5G w Wielkiej Brytanii i pojedyncze przypadki wandalizmu w innych państwach Europy. Teraz do tej listy możemy dopisać również Polskę. W Internecie pojawiają się pierwsze informacje o podpaleniach masztów udostępniających sieć 5G. 

Aktualizacja newsa: Śledztwo przeprowadzone przez redakcję PAP wykazało, że maszty o których mowa w artykule to maszty należące do mapy stacji bazowych w Polsce. Są to konstrukcje należące do standardowej sieci komórkowej. Nie są one masztami sieci 5G. Jak poinformował rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, podpalono maszty położone przy ul. Kosynierów Gdyńskich na terenie łódzkiej dzielnicy Chojny. Okazało się, że są to maszty należące do standardowej sieci komórkowej i przynależą do mapy stacji bazowych.Nie były to maszty telefonii komórkowej 5 generacji (5G).

Z nieoficjalnych wiadomości wynika, że podpalony został maszt udostępniający sieć 5G od operatora Play. Masz znajduje się w Łodzi.

Poruszenie wśród operatorów

Co prawda żaden operator dysponujący technologią superszybkiego Internetu nie skomentował jeszcze sytuacji, ale wydarzenie wzbudziło w tych kręgach dosyć duże poruszenie. Do tego momentu w Polsce oprócz pojedynczych ugrupowań sprzeciwiających się technologii 5G nie dochodziło do aktów wandalizmu. Teraz się to jednak zmieniło.Zdjęcie podpalonego masztu możcie zobaczyć tutaj.

Płonie nie tylko 5G

Z najnowszych ustaleń podawanych przez portale branżowe wynika, że maszt z Łodzi nie jest jedynym, który został podpalony, dlatego też nie można raczej mówić o przypadkowej sytuacji. Z informacji podawanych przed media wynika, że zostały podpalone również nadajniki, które nie udostępniały sieci 5G.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kontrowersyjna decyzja w Kołobrzegu. Dotyczy między innymi sieci 5G
  2. Ekspert z Polskiego Towarzystwa Badań Radiacyjnych zabrał głos w sprawie szkodliwości sieci 5G
  3. Przykre skutki kampanii dezinformacyjnej. Dziesiątki podpaleń masztów 5G w całej Europie
  4. Wpływ 5G na powstawanie nowotworów. FDA publikuje nowy raport
Następny artykuł