Rakieta start
Źródło: Unsplash

Czy uważasz, że kosmiczne siły zbrojne zagwarantują bezpieczeństwo?

Artur ŁokietekArtur Łokietek
26 Lipca 2020

Niechybny podbój kosmosu, dalsze badania i komercyjne loty w kosmos... To wszystko wskazuje na to, że w ciągu paru lat przestrzeń kosmiczna może okazać się jednym z głównych celów wielu narodów. Wraz z tym pojawiają się zagrożenia. Czy kosmiczne wojsko jest tu w ogóle potrzebne?

Badania kosmosu przyspieszają, ale niektóre kraje już teraz się zbroją.

Wielka wojna marsjańska?

Niechybnie zbliża nam się czas, gdy eksploracja kosmosu może okazać się jedną z głównych dziedzin na których mogą skupić się rządy różnych krajów. W końcu od czasu programu Apollo. żaden człowiek nie stanął na Księżycu, badania w przestrzeni kosmicznej stały się mniej istotne i wszystko zapowiadało się na to, że dawne dążenia do wyniesienia ludzkości na inne planety spełzną na niczym. Teraz cały temat podoboju kosmosu wraca - wraz z NASA, która planuje kolejne misje księżycowe, Elon Muskiem szumnie zapowiadającym zdobycie Marsa i wieloma krajami (jak Chiny czy nawet Arabia Saudyjska), które idą w ślady USA.

Kosmiczne wojsko USA rekrutuje. Space Force cieszy się ogromnym zainteresowaniemKosmiczne wojsko USA rekrutuje. Space Force cieszy się ogromnym zainteresowaniemCzytaj dalej

Kosmiczne służby specjalne

Już od lat w wielu filmach możemy podziwiać wizje przyszłości, w której ludzkość żyje na innych planetach, odkrywamy obce formy życia i tworzymy osady na rubieżach naszej galaktyki. Choć wizja ta brzmi całkiem nieźle, to wraz z nią pojawiają się nowe zagrożenia. Zaledwie parę dni temu okazało się, że Rosja rzekomo przeprowadza testy broni kosmicznej. USA w ubiegłym roku utworzyło Space Force, czyli odrębny rodzaj sił zbrojnych skupionych wokół działań kosmicznych. Spodziewamy się, że inne kraje również pójdą tą drogą. Czy to może zagwarantować bezpieczeństwo? Czy może jednak eksploracja kosmosu okaże się ostatecznie pretekstem do kolejnej wojny, tym razem kosmicznej?

Gwiezdne Wojny to już nie tylko fikcja. Rosja prawdopodobnie testuje kosmiczną brońGwiezdne Wojny to już nie tylko fikcja. Rosja prawdopodobnie testuje kosmiczną brońCzytaj dalej

Zachęcamy do podzielenia się Waszą opinią na naszej oficjalnej stronie na Facebook'u!

Zobacz także:

  1. Wilki z Czarnobyla przenoszą swoje zmutowane geny w inne rejony Europy, ostrzegają naukowcy
  2. Niesamowite nagranie. Osa zamienia karalucha w zombie
  3. Chińczycy znaleźli największą dziurę świata. "Smocza Dziura" jest w centrum konfliktu zbrojnego
  4. Niesamowite zjawisko nad polskim niebem. Można zobaczyć Saturna gołym okiem
Następny artykuł