Drewniana skrzynia z uchwytami z metalu.
Źródło: Pixabay

Milioner ukrył skrzynię ze skarbem. Po 10 latach ktoś ją odnalazł i pokazał co było w środku

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
20 Czerwca 2020

10 lat temu, milioner Forest Fenn ukrył gdzieś na świecie skrzynię ze skarbem o łącznej wartości miliona dolarów. Na początku czerwca anonimowy poszukiwacz odnalazł skrzynię, a Fenn postanowił ujawnić co się w niej znajdowało.

Poszukiwacz, któremu udało się odnaleźć skarb postanowił pozostać anonimowy.

Współczesny Indiana Jones

89-letni milioner Forest Fenn postanowił 10 lat temu rzucić wyzwanie wszystkim żądnym przygód poszukiwaczom skarbów. Gdzieś na terenie naszej planety ukrył skrzynie z drogocennymi przedmiotami, których wartość oszacowana została na 1 milion dolarów. W poszukiwaniach wzięło udział prawdopodobnie około 350 tysięcy ludzi, a kilku z nich mogło nawet stracić życie w trakcie prób odnalezienia skrzyni. W końcu jednak komuś udało się ją odnaleźć.

Co było w skrzyni

Forest Fenn zdecydował się opublikować zdjęcia z zawartością skrzyni po tym, jak spłynęły na niego oskarżenia mówiące o tym, że skrzyni tak naprawdę nie było lub była pusta. W celu udowodnienia istnienia skarbu udostępniono kilka fotografii potwierdzających jej zawartość. Skrzynię znalazł anonimy poszukiwacz, który do celu trafił dzięki podpowiedziom ukrytym w wierszu napisanym przez milionera. Skrzynia była ukryta w lesie, w górach Skalistych i były w niej ukryte rzadkie monety, chińskie rzeźby z jadeitu, prekolumbijskie figurki i zabytkowa biżuteria. Całość została wyceniona na około milion dolarów.

Forest Fenn - milioner pakujący do skrzyni drogocenne przedmioty.Drogocenne skarby w skrzyni. klucz, monety, figurki itp.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowite odkrycie w Nowym Sączu. 100-letni skarb w nienaruszonym stanie
  2. Niesamowite znalezisko w Lublińskiej szkole. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Czarne dziury są jak hologramy. Nowa teoria może być przełomem w poznawaniu kosmosu
  4. Obrączkowe zaćmienie Słońca. Niezwykle rzadkie zjawisko będzie widoczne w jednym rejonie Polski

Następny artykuł