Mateusz Morawiecki na tle Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA
Źródło: flickr

Jak oceniasz pracę służby zdrowia w dobie globalnej pandemii?

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
17 Października 2020

W Polsce padł dzisiaj kolejny rekord, jeżeli chodzi o liczbę zachorować na COVID-19. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia informuje, że dzisiaj zidentyfikowano 9622 nowe przypadki co oznacza, że zbliżamy się do kolejnej dużej granicy. W tych czasach służba zdrowia ma ręce pełne roboty. Jak oceniacie ich działanie?

W przeciągu całej pandemii w Polsce zidentyfikowano łącznie 167 200 przypadków zarażeń wirusem SARS-CoV-2, a 3524 osoby przegrały walkę z chorobą. MZ poinformowało również, że od początku pandemii udało się wyleczyć ponad 90 tysięcy ludzi.

W szpitalach coraz więcej chorych

Obecnie z powodu koronawirusa w polskich szpitalach przebywa łącznie 7612 osób, w ciągu doby liczba ta zwiększyła się prawie o tysiąc osób. W użyciu są aktualnie 604 respiratory, w porównaniu z wczorajszymi danymi, liczba maszyn w użyciu zwiększyła się o 60. Łatwo obliczyć, że jeżeli w takim tempie będzie przybywało nowych chorych, szpitale już niedługo będą miały poważny problem. Od soboty w naszym kraju obowiązują nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Niesamowite nagranie Prypeci przed katastrofą w Czarnobylu. Miasto tętniło życiemNiesamowite nagranie Prypeci przed katastrofą w Czarnobylu. Miasto tętniło życiemCzytaj dalej

Nowe obostrzenia i więcej czerwonych stref

Próbą na opanowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa jest powrót obostrzeń i rozszerzanie czerwonych stref na kolejne powiaty. Jeszcze niedawno cała Polska została objęta żółtą strefą, teraz w czerwonej znajdują się już 152 powiaty, które łącznie zamieszkuje 70% mieszkańców naszego kraju. Od czwartku powróciła również część obostrzeń, które możemy pamiętać z wiosennego lockdownu. Mowa tu głównie o godzinach dla seniorów, ograniczeniach w organizacji imprez masowych oraz pracy pubów i restauracji. Wszystko to ma sprawić, że w Polsce pandemia przyhamuje co da chwilę oddechu służbie zdrowia.

GIS alarmuje, znaleziono niebezpieczne bakterie w mięsie. Mogłeś je kupić w popularnym sklepieGIS alarmuje, znaleziono niebezpieczne bakterie w mięsie. Mogłeś je kupić w popularnym sklepieCzytaj dalej

Jak oceniasz pracę służby zdrowia?

W dobie pandemii, działanie służby zdrowia wzbudza wiele kontrowersji. Z jednej strony lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni działają na pierwszej linii frontu w leczeniu osób chorych na koronawirusa, z drugiej strony społeczeństwu nie podoba się, że w dobie pandemii o wiele trudniej dostać się do lekarza, większość wizyt ograniczonych została do teleporad, co więcej NFZ zapowiedział, że ze względu na pandemię trzeba będzie odroczyć większość świadczeń z funduszu zdrowia. A Ty jak oceniasz pracę służby zdrowia w dobie globalnej pandemii? Jeżeli mieliście okazję doświadczyć pozytywnych lub negatywnych wydarzeń związanych z pracą szpitali, to podzielcie się swoją opinią z nami w komentarzu na naszym profilu, na Facebooku.

Następny artykuł