Umarł i widział Jezusa
Źródło: Chris Enloe - wideo - https://youtu.be/v9t4O0t0OqY

Był martwy przez niemal 20 minut. Nie uwierzysz, co zobaczył po "drugiej stronie"

Artur ŁokietekArtur Łokietek
28 Sierpnia 2020

W tak fenomenalną historię ciężko uwierzyć. Zack Clements, uczeń z Teksasu w Stanach Zjednoczonych przez 20 minut nie żył. Lekarze myśleli, że już jest martwy. Ostatecznie zdarzył się jednak cud i nastolatek przeżył. Doświadczył śmierci klinicznej.

17-letni wówczas natolatek doświadczył zjawiska tzw. "śmierci klinicznej". Ostatecznie przeżył, jednak to, co zobaczył "po drugiej stronie" wywołało olbrzymie poruszenie w internecie. Co takiego widział chłopiec?

Tajemnicze zjawisko śmierci klinicznej

Zjawisko śmierci kliniczej znane jest ludzkości od dawna, jednak w pojęciu czysto medycznym jest to ewenement niemal całkowicie niepoznany. Na skutek wielu różnych bodźców w postaci, na przykład, uszkodzenia mózgu, wypadku czy współistniejącej choroby dochodzi do momentu, w którym człowiek zdaje się nie żyć. Akcja serca zostaje zatrzymana o czym informuje prosta linia na wykresie EKG, fale mózgowe całkowicie znikają (pokazane na badaniu EEG), a człowiek przestaje nawet oddychać. Powszechnie wiadomo, że do nieodwracalnej śmierci w komórkach dochodzi nawet po 4 minutach od wstrzymania oddechu i szanse na uratowanie są niezwykle niskie. Olbrzymim szczęściem (choć niektórzy wolą tu zapewne określenie "cudem") może pochwalić się jednak 17-latek z USA, który nie dość, że tkwił w stanie bycia martwym przez 20 minut to jeszcze doświadczył bycia po "drugiej stronie".

Ściana wody o wysokości dwóch pięter. Potężny huragan sieje spustoszenieŚciana wody o wysokości dwóch pięter. Potężny huragan sieje spustoszenieCzytaj dalej

Niezwykła historia

17-letni Zack Clements ze stanu Teksas w Stanach Zjednoczonych był wcześniej niczym nie wyróżniającym się nastolatkiem - uwielbiał i pasjonował się sportem, uczył się i nie sprawiał problemów wychowaczych. Jedna wszystko zmieniło się feralnego dnia 5 maja 2015 roku, gdy podczas zajęć z wychowania fizycznego w szkole, Clements nagle upadł na ziemię i nie dawał oznak życia. Na miejsce szybko została wezwana karetka. Służby medyczne od razu podjęły się reanimacji chłopca, która jednak nic nie dawała i po paru kolejnych minutach było niemal pewne, że nastolatek już się nie obudzi. Postanowiono poinformować rodziców chłopca o tragicznym wydarzeniu, jednak ten, po 20 minutach bycia martwym, znów zaczął oddychać i powróciły pozostałe funkcje życiowe.

Mężczyzna otworzył drzwi i zamarł. Dziesiątki tysięcy szerszeni w starej szopie [wideo]Mężczyzna otworzył drzwi i zamarł. Dziesiątki tysięcy szerszeni w starej szopie [wideo]Czytaj dalej

Co jest "po drugiej stronie"?

Nastolatek trafił do szpitala w którym spędził kolejne kilka dni w stanie śpiączki. Na szczęście dla wszystkich całe zdarzenie kończy się zaskakująco pozytywnie - Zack obudził się i zachowane zostały jesto wszystkie funkcje mózgu. Takiego rozwiązania sytuacji nie spodziewali się nawet najlepsi lekarze. Chłopiec od razu po obudzeniu powiedział swoim bliskim, co znajduje się po "drugiej stronie" bariery życia i śmierci. "W ciągu tych 20 minut zobaczyłem mężczyznę z długimi włosami i brodą. Nie potrzebowałem wiele czasu by pojąć, że to Jezus. Gdy się do niego zbliżyłem, on położył rękę na moim ramieniu i powiedział mi żebym się nie martwił, bo wszystko będzie dobrze" - powiedział cytowany przez portal Interia nastolatek. Jego rodzice nie mogą uwierzyć w niemożliwą historię, jednak dziękują za zwrócenie ich syna. Cała historia odbiła się szerokim echem w internecie, gdzie część osób w nią wierzy i dopatruje się boskiej ingerencji, a część podchodzi do niej niezwykle sceptycznie. Warto pamiętać, że podobnych historii świat zna o wiele więcej i często osoby, które przeżyją śmierć kliniczną twierdzą, że były w raju lub spotkały Boga.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy biją na alarm. Toksyczne panele słoneczne zatruwają środowisko
  2. Po ponad 200 latach badań dokonano wyjątkowego odkrycia. Niezwykły stwór ma 439 mln lat
  3. Już nigdy nie zjesz ryby z targu. Przerażające wyniki badań
  4. 95 tysięcy miejsc pracy czeka na Polaków. Rusza ogromna inwestycja

Następny artykuł