PlayStation 5 Sony
Źródło: PlayStation 5 - wideo - /watch?v=RkC0l4iekYo

Sony postawiło wysepki z PlayStation 5. Niedługo mogą rozpocząć się pierwsze testy

Artur ŁokietekArtur Łokietek
22 Lipca 2020

Czyżby zbliżały się pierwsze publiczne pokazy nowej konsoli Sony? A może to nawet gracze będą mogli przetestować sprzęt przez chwilę? Choć konkretów nie ma, w Wielkiej Brytanii pojawiają się wysepki sygnowane logo PlayStation.

Sony zbliża się być może do czegoś wielkiego, więc konkrety powinniśmy poznać już niebawem.

Wysepki do testowania PS5

W sieci zaczęły pojawiać się zdjęcia ukazujące wysepkę Sony z logo PlayStation w bardzo charakterystycznych, biało-niebieskich barwach. I choć podobne kolory były obecne na wysepkach z okazji premiery PS4, to w tym przypadku nigdzie nie znajdziemy żadnego konkretnego numerka. Nie jest więc niczym dziwnym, że zakładamy, iż Sony powoli rozstawia się, aby publicznie pokazać swoją najnowszą konsolę. Sama wysepka wygląda zresztą klasycznie dla takich wydarzeń - pleksi chroniące konsolę, kanapa, stoliki i miejsce na telewizor. Ciekawi nas jednak przeznaczenie tego miejsca. W czasie pandemii koronawirusa ciężko jest sobie wyobrazić aby Sony publicznie zamierzało udzielać wszystkim chętnym dostępu do testowania nowej konsoli. W końcu utworzyłyby się tam ogromne kolejki, pady zmieniałyby właściciela co parę minut i raczej ciężko byłoby zachować wymagania dotyczące dystansu społecznego czy innych wymogów sanitarnych. Autor zdjęcia jeszcze nie otwartej wysepki podkreśla, że sfotografowane miejsce znajduje się w Wielkiej Brytanii. Wygląda na to, że konkretnie chodzi o sklep Currys PC World.

Darmowy multiplayer na konsolach Xbox? To tylko kwestia czasuDarmowy multiplayer na konsolach Xbox? To tylko kwestia czasuCzytaj dalej

Kiedy Sony wypuści PS5?

Premiera samej konsoli zapowiadana jestna koniec tego roku, czyli standardowo chodzi o okres świąteczny. I choć nie znamy jeszcze oficjalnych cen sprzętu, spodziewamy się, że preordery (a co za tym idzie, również i ceny) mogą wkrótce wystartować. Japoński gigant już wcześniej informował, że spodziewane są problemy z dostępnością sprzętu. Według prognoz specjalistów konsola może okazać się wielkim hitem i niekoniecznie na premierę starczyłoby dla wszystkich. Z tego względu postanowiono, że na dzień premiery do sklepów trafi dwa razy więcej egzemplarzy. W celu ograniczenia nadmiernego zamawiania większych ilości, bardzo możliwe, że pojawi się ograniczenie jednej konsoli na jedno gospodarstwo domowe.

Zobacz także:

  1. Mamy pierwszy gameplay z odświeżonej Mafii. Wygląda fenomenalnie
  2. Prophecy: Skasowana gra od twórców Ghost of Tsushima. Przypomina trochę Assassin's Creed
  3. Sprawdziła konto bankowe i zamarła. Syn przepuścił całe jej życiowe oszczędności na streamerów Fortnite
  4. GOG GALAXY łączy się Epic Games Store. Wiemy na czym polegać będzie współpracaNastępny artykuł