Techgame.pl
PlayStation 5 Sony

PlayStation 5 - wideo - /watch?v=RkC0l4iekYo

Sony postawiło wysepki z PlayStation 5. Niedługo mogą rozpocząć się pierwsze testy

22 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Czyżby zbliżały się pierwsze publiczne pokazy nowej konsoli Sony? A może to nawet gracze będą mogli przetestować sprzęt przez chwilę? Choć konkretów nie ma, w Wielkiej Brytanii pojawiają się wysepki sygnowane logo PlayStation.

Sony zbliża się być może do czegoś wielkiego, więc konkrety powinniśmy poznać już niebawem. 

Wysepki do testowania PS5

W sieci zaczęły pojawiać się zdjęcia ukazujące wysepkę Sony z logo PlayStation w bardzo charakterystycznych, biało-niebieskich barwach. I choć podobne kolory były obecne na wysepkach z okazji premiery PS4, to w tym przypadku nigdzie nie znajdziemy żadnego konkretnego numerka. Nie jest więc niczym dziwnym, że zakładamy, iż Sony powoli rozstawia się, aby publicznie pokazać swoją najnowszą konsolę. Sama wysepka wygląda zresztą klasycznie dla takich wydarzeń - pleksi chroniące konsolę, kanapa, stoliki i miejsce na telewizor. Ciekawi nas jednak przeznaczenie tego miejsca. W czasie pandemii koronawirusa ciężko jest sobie wyobrazić aby Sony publicznie zamierzało udzielać wszystkim chętnym dostępu do testowania nowej konsoli. W końcu utworzyłyby się tam ogromne kolejki, pady zmieniałyby właściciela co parę minut i raczej ciężko byłoby zachować wymagania dotyczące dystansu społecznego czy innych wymogów sanitarnych. Autor zdjęcia jeszcze nie otwartej wysepki podkreśla, że sfotografowane miejsce znajduje się w Wielkiej Brytanii. Wygląda na to, że konkretnie chodzi o sklep Currys PC World.

Kiedy Sony wypuści PS5?

Premiera samej konsoli zapowiadana jestna koniec tego roku, czyli standardowo chodzi o okres świąteczny. I choć nie znamy jeszcze oficjalnych cen sprzętu, spodziewamy się, że preordery (a co za tym idzie, również i ceny) mogą wkrótce wystartować. Japoński gigant już wcześniej informował, że spodziewane są problemy z dostępnością sprzętu. Według prognoz specjalistów konsola może okazać się wielkim hitem i niekoniecznie na premierę starczyłoby dla wszystkich. Z tego względu postanowiono, że na dzień premiery do sklepów trafi dwa razy więcej egzemplarzy. W celu ograniczenia nadmiernego zamawiania większych ilości, bardzo możliwe, że pojawi się ograniczenie jednej konsoli na jedno gospodarstwo domowe.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >