ogorek
Źródło: flickr.com

Już nigdy nie wyrzucisz obierek z ogórka. Nasze babcie znały świetne zastosowanie

Kuba WielochKuba Wieloch
21 Sierpnia 2020

Kolonia mrówek nieopodal naszego domu może być sporym problemem. Na szczęście istnieją domowe sposoby na nieproszonych gości

Jak radzić sobie z mrówkami?


Gdy w okolicy naszego domu pojawi się duże mrowisko, to prędzej czy później odwiedzą nas nieproszeni goście. Nawet jedna mrówka w okolicy kuchni powinna zapalić nam w głowie czerwoną lampeczkę, wszak oznacza to, że wkrótce dotrze tu ich cała masa w poszukiwaniu pożywienia.

Domowe sposoby na owady


Mrówki upodobały sobie nasze kuchnie, bo mogą w nich znaleźć łatwe do zdobycia pożywienie, które w dodatku może wyżywić całą kolonię. Zaledwie parę okruszków cukru stanowi świetny pokarm dla paru larw, nie mówiąc już o okruszkach chleba lub innych cudach, które mogą znaleźć na podłodze.Nie musicie wydawać jednak pieniędzy na środki przeciw mrówkom. Już nasze babcie używały domowych sposobów, które nie nadwyrężą naszego budżetu i skutecznie wypędzą te owady z naszych domów.

Ogromna dziura pochłonie 33 polskie wsie. Mieszkańcy załamani, a kopalnia zaciera ręceOgromna dziura pochłonie 33 polskie wsie. Mieszkańcy załamani, a kopalnia zaciera ręceCzytaj dalej

1. Sok z cytryny


Zapach cytrusów jest niesamowicie drażniący dla mrówek. Skutecznie utrudnia on komunikację, gdyż zabija ich własny zapach, który umożliwia im odnalezienie drogi do kolonii. Wystarczy więc spryskać kuchnię sokiem z cytryny.

Wysyp kawę na folię i ją podpal. Piorunujący efekt jest natychmiastowyWysyp kawę na folię i ją podpal. Piorunujący efekt jest natychmiastowyCzytaj dalej


2. Obierki z ogórka


Być może zadziwi to wielu z Was, ale zapach ogórka skutecznie odstrasza owady. Zawierają one substancje, które działają na mrówki jak trucizna. Wystarczy zostawić je w miejscu wędrówek mrówek.

3. Olejki eteryczne


Im silniejszy i bardziej intensywny zapach, tym lepiej. Mrówki głupieją, gdy nie mają możliwości komunikacji. Wystarczy namoczyć waciki w dowolnym olejku i zostawić w kuchni.

4. Proszek do pieczenia pomieszany z cukrem pudrem


Soda oczyszczona jest niesamowicie trująca dla mrówek. Gdy wymieszamy ją z cukrem pudrem owady nawet nie dojdą do swojej kolonii. Jest to prawdopodobnie najskuteczniejsza z wymienionych metod.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna dziura pochłonie 33 polskie wsie. Mieszkańcy załamani, a kopalnia zaciera ręce
  2. Przed wybuchem w Czarnobylu doszło do tajemniczego incydentu. ZSRR starannie tuszowało sprawę
  3. Szokujący eksperyment. Miliony genetycznie zmodyfikowanych komarów wypuszczono na wolność
  4. Oficjalne: Williams sprzedany! Kubica może żałować, że tam nie został

Następny artykuł