Star Wars Battlefront 2 Artwork
Źródło: igdb.com

Ubisoft szuka pracowników do nowego projektu. Powstaje RPG w świecie Star Wars

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
17 Stycznia 2021

Star Wars to marka, którą zna każdy. Nie trzeba oglądać filmów, czytać książek ani grać w gry, by kojarzyć postaci wymachujące mieczami świetlnymi i charakterystyczny motyw muzyczny z czołówek filmów. Wygląda na to, że uniwersum Gwiezdnych Wojen dostanie kolejną cegiełkę do swojej wieży rozpoznawalności. Powstaje nowa gra, nad którą pracuje francuska firma Ubisoft.

  • Ubisoft tworzy grę z otwartym światem w uniwersum Star Wars
  • Zespół Massive Entertainment pracuje nad tym projektem i rekrutuje designerów
  • Z ogłoszeń rekrutacyjnych można wnioskować, że tytuł prawdopodobnie będzie grą RPG


Kilka dni temu Ubisoft oficjalnie ogłosił, że pracuje nad nową grą z uniwersum Star Wars. Było to o tyle zaskakujące, że dotąd jedynym wydawcą gier Star Wars było Electronic Arts. Lucasfilm Games nawiązało bowiem współpracę z Ubisoftem i francuski wydawca już rozpoczął pracę nad nowym projektem.

Ubisoft tworzy RPG w świecie Star Wars

Do Ubisoftu dawno temu przyległa łatka firmy, która robi przede wszystkim gry akcji. I przez wiele lat była to prawda. W końcu to właśnie francuski developer dostarczał nam przez ostatnie dwie dekady całe serie gier takich jak Assassin’s Creed, Tom Clancy’s, Far Cry czy Watch Dogs. Ubisoft zaczął jednak zbaczać z tego kierunku kilka lat temu, w momencie, gdy światło dzienne ujrzała gra Assassin’s Creed: Origins.

Wówczas produkcje firmy zaczęły robić coraz większe kroki w kierunku gier RPG. I była to dokładnie ta zmiana, której zdaniem większości graczy, gdy Ubisoftu potrzebowały. Póki co najbardziej skorzystała na tym seria Assassin’s Creed, której ostatnie trzy odsłony można już bez problemu przypisać do gatunku RPG akcji. W wyniku tej rewolucji nowe gry o asasynach przysporzyły francuskiemu developerowi ogromu popularności.

Nowa gra Star Wars

Patrząc na ogólny kierunek, w którym zmierza od kilku lat Ubisoft, już podczas zapowiedzi sprzed kilku dni pojawiły się głosy, że nowa gra z otwartym światem w uniwersum Gwiezdnych Wojen będzie tytułem z gatunku RPG. Zwłaszcza po wypowiedzi prezesa firmy.

Serial The Last of Us od HBO. Wybrano nowego reżyseraSerial The Last of Us od HBO. Wybrano nowego reżyseraCzytaj dalej

Galaktyka Star Wars jest niesamowitym źródłem motywacji dla naszych zespołów do wprowadzania innowacji i przesuwania granic naszego medium. Budowanie nowych światów, postaci i historii, które staną się trwałą częścią Gwiezdnych Wojen, jest dla nas niesamowitą szansą, a nasze studio Ubisoft Massive ściśle współpracuje z Lucasfilm Games, by stworzyć oryginalną przygodę z Gwiezdnymi Wojnami, która różni się od wszystkiego, co robiono wcześniej - powiedział Yves Guillemot.

Zespół Ubisoftu rekrutuje designerów

Więcej szczegółów na temat nowej gry Star Wars można wyczytać z ogłoszeń rekrutacyjnych, które zamieściło Massive Entertainment - jeden z zespołów Ubisoftu, który pracuje nad projektem. Otwarto rekrutację na trzy stanowiska - Senior Writer, Senior Game Designer i Cinematic Narrative Designer.

Tym, co zdradza potencjalną zawartość gry, są opisy poszczególnych stanowisk. Osoba pracująca jako Senior Writer ma zająć się opisami przedmiotów, stworzeniem kart zadań w dzienniku gracza, które miałyby poszerzać wiedzę o świecie, oraz projektowaniem postaci, rozwijaniem ich i pisaniem dialogów.

Drugie stanowisko zajmie projektant, na którego barkach spocznie stworzenie systemu walki, który ma obejmować zarówno humanoidalne postaci, jak i maszyny. Z kolei Cinematic Narrative Designer będzie miał za zadanie zaprojektowanie innowacyjnych zadań, które będą powiązane z całą grą, co może oznaczać, że od naszych działań na poszczególnych etapach historii będą zależały późniejsze wydarzenia w grze.

Z tych całkiem sporych strzępów informacji wyłania się obraz pełnoprawnej gry RPG. Jeśli przypuszczenia się potwierdzą, możemy dostać duchowego następcę klasyków od BioWare, takich jak Star Wars: Knights of The Old Republic lub MMO SW: The Old Republic. Z niecierpliwością wyglądamy kolejnych informacji o projekcie.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł