starlink
Źródło: flickr

Czy uważasz, że Starlinki Elona Muska "zaśmiecają" kosmos?

Artur ŁokietekArtur Łokietek
13 Października 2020

Elon Musk może dosłownie poruszyć świat swoimi Starlinkami i tym wszystkim, co ze sobą przynoszą. Problem jednak w tym, że zdaniem niektórych, zaśmiecają one po prostu kosmos. Czy uważasz tak samo?

Elon Musk na swój własny sposób stara się "unowocześnić" świat i poprawić sytuację dla wielu ludzi. Dla przykładu - dostarczając im bezprzewodowy internet. Problem jednak w tym, że może to być okupione kosztem przestrzeni nad naszą planetą. Sytuacja robi się coraz bardziej skomplikowana.

Starlinki Elona Muska

Elon Musk rozwija swoją działalność na wielu polach. Choć głównie kojarzyć go możemy z firmami takimi jak Tesla (od autonomicznych samochodów) czy SpaceX (eksploracja kosmosu, budowa rakiet i zapewne bardzo szerokie plany dotyczące przyszłości kosmosu i ludzkości), Musk jest właścicielem także choćby The Boring Company, która trudni się kopaniem tuneli, które mają zagwarantować ludzkości brak korków i szybsze podróże. Ponadto założył on Neuralink, która opracowuje wszczepy do mózgów dla ludzi. Ostatnie jednak działania tego przedsiębiorcy widać właśnie na polu podboju kosmosu. Dość powiedzieć, że regularnie wysyła on w kosmos własne Starlinki.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Polska młodzież rozpoczęła dramatyczny protest. Przedstawili swoje żądania, chodzi o zdalne nauczanie

2. Miłość nie zna żadnych granic. Poruszające i piękne zdjęcie ze ślubu obiegło już świat, historia doprowadza do łez

Skandaliczne zachowanie matki. Chiała sprzedać dziecko w internecie, jej tłumaczenie zaskakujeSkandaliczne zachowanie matki. Chiała sprzedać dziecko w internecie, jej tłumaczenie zaskakujeCzytaj dalej

Co to w ogóle jest?

Starlink to satelita mający zapewnić na każdym miejscu na Ziemi dostęp do bezprzewodowego, szybkiego i taniego internetu. W ten sposób Musk chce usprawnić komunikację i wpłynąć na sytuację w trudno dostępnych regionach świata. Pomysł jest przedni, ale jego wykonanie nie polega na wysłaniu na orbitę ziemską paru urządzeń, a setek złączonych ze sobą w formie sieci satelitów! Pojawiają się w związku z tym głosy czy takie obiekty nie poskutkują "zaśmiecaniem" kosmosu.

Wpadka w Wpadka w "Jednym z dziesięciu". Zawodnik zaskoczył wszystkich swoją odpowiedziąCzytaj dalej

Śmieci w kosmosie

W kosmosie jest jednak wiele śmieci - resztek sprzętu pozostawionego po misjach czy z ISS, nieaktywnych satelitów i wielu podobnych obiektów. Eksperci jednak twierdzą, że już teraz nad Ziemią robi się dosłownie tłoczno. Starlinki bowiem skutecznie wymuszają na różnych agencjach dobieranie konkretnej trajektorii lotu rakiet, "zygzakiem", mającej nie dopuścić do uderzenia w nadziemną konstelację. Sytuacja robi się poważna także dla astronomów - jasne satelity SpaceX już teraz utrudniają podziwianie nocnego nieba i odległych obiektów. A jakie jest Wasze zdanie? Czy Starlinki przyczyniają się do zaśmiecania naszej orbity?

Najprostsze pytanie z Milionerów zaskoczyło uczestnika. Nikt się nie spodziewałNajprostsze pytanie z Milionerów zaskoczyło uczestnika. Nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chcieli porzucić swojego psa na ulicy. Zwierzak zorientował się, co się dzieje, wszystko nagrano
  2. Robisz wszystko według przepisu, a ciasto ciągle pęka? Ania Starmach wyjaśnia jaki błąd masowo popełniają Polacy
  3. Najprostsze pytanie z Milionerów zaskoczyło uczestnika. Nikt się nie spodziewał
  4. Poczta Polska nabiera Polaków. Rozpoczęła się akcja na ogromną skalę
  5. Mars może skrywać niesamowitą tajemnice. Zaskakujące słowa kosmonauty
  6. Uwaga, kolejne ważne nagłe zmiany i zakazy. Trzeba się przygotować, rząd informuje

Następny artykuł