Wrak statku wyrzuconego na brzeg.
Źródło: Pikist

Setki zatopionych statków pojawiło się u wybrzeży Japonii. Istnieje prawdopodobna teoria o ich pochodzeniu

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
24 Lipca 2020

W ciągu ostatnich 5 lat u wybrzeży Japonii pojawiło się ponad 500 wraków łodzi rybackich i statków. Na pokładach niektórych z nich wciąż uwięzione są ciała osób, które zginęły w wyniku wypadku na burzliwym morzu.

W grudniu zeszłego roku jedna z łodzi, która została odnaleziona wybrzeży wyspy Sado, zawierała dwie ludzkie głowy oraz częściowo rozłożone ciała pięciu innych ofiar zatonięcia.

Makabryczny finał walki o pożywienie

Według ekspertów marynistycznych łodzi te, to w większości drewniane łodzie rybackie mieszkańców Korei Północnej i Chin. Tamtejsi rybacy wypływają na niebezpieczne i wzburzone wody Morza Japońskiego w celu poszukiwania pożywienia. Łodzie są niewielkie i drewniane, często napędzane słabymi silnikami albo w ekstremalnych sytuacjach siłą ludzkich mięśni. Nietrudno więc o to, by łódź została porwana przez silny prąd lub większą falę.

Ogromny krater, który wciąż się powiększa. Ma już kilometr szerokościOgromny krater, który wciąż się powiększa. Ma już kilometr szerokościCzytaj dalej

Chińskie łodzie mają monopol na połowy

Głos w sprawie zabrał Jungsam Lee, który na co dzień pracuje w Instytucie Morskim Korei. W rozmowie z dziennikiem Guardian wyznał, że konkurencja, którą stwarzają przemysłowe kutry z Chin sprawiają, że mniejsi poławiacze ryb muszą zapuszczać się w bardziej niebezpieczne rejony morza w celu odnalezienie pożywienia. Skutki są tragiczne, co roku kolejne wraki wyrzucane są na japońskie wybrzeża. Rząd chiński nie potwierdził oskarżeń o nielegalne wpływanie na morskie tereny należące do Korei Północnej w celu połowów ryb.

Rosjanie sklonują mamuta. Wszystko dzięki znalezisku na SyberiiRosjanie sklonują mamuta. Wszystko dzięki znalezisku na SyberiiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Otwarcie ogromnego, szklanego mostu w Chinach. Został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa
  2. Gwiezdne Wojny to już nie tylko fikcja. Rosja prawdopodobnie testuje kosmiczną broń
  3. Tak powstaje wyspa. Piękny pokaz Matki Natury
  4. "Obca forma życia" pełza po polskich Tatrach. Nagranie przedziwnego zjawiska

Następny artykuł