Stranger Things laptop
Źródło: flickr

Stranger Things dostępne dla wszystkich. Jest jeden warunek

Artur ŁokietekArtur Łokietek
31 Sierpnia 2020

Netflix za darmo? Trochę tak i trochę nie. Popularna platforma streamingowa udostępniła w całości za darmo część ze swoich zasobów, w tym szalenie popularny serial Stranger Things. Jak można obejrzeć rzeczy dostępne za darmo?

Jeżeli ciekawi Was jak działa Netflix, a nie chcecie brać darmowego triala, to warto zainteresować się ofertą amerykańskiego giganta. Część z produkcji można obejrzeć za darmo.

Netflix rozdaje

Netflix to jeden z najbardziej popularnych serwisów streamingowych na świecie. Idea jego działania jest bajecznie prosta - za odpowiednią opłatę miesięczną uzyskujemy dostęp do bardzo szerokiej biblioteki filmów, programów i seriali na życzenie, które możemy oglądać bez dodatkowych opłat (oprócz samej subskrypcji, rzecz jasna). Dziś serwisy streamingowe dorównują już niemal kinom, gdyż za o wiele niższe kwoty możemy w każdym momencie z zacisza własnego domu wybrać produkcję, która nas najbardziej interesuje. Netflix jeszcze w kwietniu tego roku rozpoczął "rozdawnictwo" publikując na swoim kanale na YouTube część ze swoich zasobów. Choć nie wszystkie dostępne są po polsku, to mamy do dyspozycji również inne języki.

Zakaz handlu nie będzie teraz obowiązywać. Nareszcie oddech ulgiZakaz handlu nie będzie teraz obowiązywać. Nareszcie oddech ulgiCzytaj dalej

Darmowe pozycje od Netflixa

Jeszcze wtedy streamingowy gigant zaskoczył, udostępniajac na YouTube aż 34 filmy dokumentalne z serii Originals, czyli autorskich produkcji platformy. Wśród nich możemy obejrzeć nagradzane produkcje, takie jak Nasza planeta, Wyjaśniamy i Abstrakt a nawet nagrodzony Oscarem film Okresowa rewolucja. Tym razem mamy możliwość skorzystania z nowej oferty platformy - możemy obejrzeć dodatkowe filmy, programy i seriale dostępne na platformie. Sama lista pozycji nie jest niestety długa, jednak i tak w pełni wystarcza, aby przekonać się, czemu streaming robi dziś taką furorę. Dostępne od dziś pozycje za darmo to:

 • Stranger Things
 • Grace i Frankie
 • Nasza planeta
 • Miłość jest ślepa
 • Nie otwieraj oczu
 • Zabójczy rejs
 • Szkoła dla elity
 • Jak nas widzą
 • Dzieciak rządki: Znowu w grze
 • Dwóch papieży
Smartfony mogą wywołać poważne zaburzenia psychiczne. Naukowcy alarmująSmartfony mogą wywołać poważne zaburzenia psychiczne. Naukowcy alarmująCzytaj dalej

Tym razem nie YouTube

Co ciekawe, Netflix tym razem "darmówek" nie opublikował na swoim kanale na YouTube, a w specjalnej sekcji dostępnej przez ten adres. Wśród dostępnych pozycji pojawiło się parę perełek - świetnie oceniany film "Dwóch papieży" traktujący o relacjach papieża Benedykta XVI z nowym papieżem Franciszkiem. Film oparty jest na faktach, a w główne role wcielają się prawdziwe gwiazdy, czyli Anthony Hopkins i Jonathan Pryce. Dla fanów horrorów pozycją nie do odrzucenia wydaje się swego czasu wielce oczekiwany "Nie otwieraj oczu" z Sandrą Bullock, a istną wisienką na torcie jest jeden z obecnie najpopularniejszych seriali Stranger Things, w którym przeniesiemy się do USA lat 80. ubiegłego wieku, gdzie małym miasteczkiem wstrząsają tajemnicze zdarzenia, a grupka znajomych stara się rozwikłać tajemnicę. Warto jednak pamiętać, że w przypadku udostępnionych seriali za darmo można obejrzeć tylko ich pierwsze odcinki.

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Ghostrunner - poznaliśmy gameplay i zwiastun nowej polskiej gry. Wygląda znakomicie
 2. Bloodborne na PC? Całkiem prawdopodobny scenariusz
 3. Tajemniczy "Projekt Dziura". Dlaczego Amerykanie chcieli wywiercić otwór do wnętrza Ziemi?
 4. Atomowa forteca ZSRR. K-278 Komsomolec miał być nuklearną dumą, ale zatonął

Następny artykuł