Festyn w Kłodawie
Źródło: Wikipedia commons

Lekarz nie ma wątpliwości w sprawie majówki. Polacy mają jeden zasadniczny problem

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
30 Kwietnia 2020

Tegoroczna majówka już tuż-tuż. Ministerstwo Zdrowia nawołuje do tego, aby ze względu na wciąż nieopanowaną sytuację z koronawirusem odpuścić sobie w tym roku spotkania rodzinne i towarzyskie.

Głos w sprawie zabrał dr Michał Sutkowski, który wypowiada się dosyć sceptycznie, jeżeli chodzi o wiarę w polski umiar co do świętowania majówki.

Brak rozsądku

Według dr. Sutkowskiego niektórym Polakom brak jest rozsądku, który jest kluczem do sukcesu w minimalizowaniu szkód wyrządzanych przez koronawirusa. Ekspert podkreśla, że Polacy nie zachowują się odpowiedzialnie, jeżeli chodzi o dostosowywanie się do zasad lockdownu. Sutkowski przypomniał również, że aby państwo mogło funkcjonować skutecznie wymagana jest umowa społeczna nie tylko między obywatelem a władzą, ale również między obywatelem a obywatelem.

Szumowski grzmi

Podczas środowej konferencji, Minister Zdrowia Łukasz Szumowski okazał niezadowolenie z faktu, że duża część Polaków nie stosuje się do nawet najprostszych zaleceń Ministerstwa, takich jak poprawne noszenie maseczek ochronnych. “Mamy wrodzoną nonszalancję. Nie wierzymy autorytetom, ale tylko sobie. Mamy taką przekorę. Powiedziałbym, że to jest trochę zrozumiałe, bo przez lata w mediach psuto wizerunki autorytetów nauki, wiedzy czy lekarskie” - grzmiał podczas konferencji Szumowski.

Pogoda sprzyja pozostaniu w domach

Na nasze szczęście podwójnie działa aktualna pogoda. Załamanie atmosferyczne przyszło do nas w środę i nie opuści nas przez najbliższych kilka dni. Najnowsze prognozy pogody przewidują burze, silny wiatr, niską temperaturę oraz opady deszczu co może skutecznie zniechęci Polaków do wychodzenia z domu, a przy okazji nawodni wysuszone lasy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister Zdrowia został zapytany o żłobki i przedszkola. Jego odpowiedź rozwiewa wszelkie wątpliwości
  2. Tanie linie lotnicze wprowadzają ważny nakaz. Bez podporządkowania się, nie polecimy samolotem
  3. Premier ogłosił plan odmrażania gospodarki. Wiemy kiedy będzie można zrobić zakupy w galeriach
  4. Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych przypadkach zakażenia. Zmarło kolejne 18 osób
Następny artykuł