Tedros Adhanom Ghebreyesus - szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Źródło: flickr

WHO skomentowało pandemię w Polsce. Niepokojące słowa ekspertów

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
14 Października 2020

Druga fala zachorowań na koronawirusa powróciła do Europy i uderzyła ze zdwojoną siłą. Sprawie przygląda się Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), która krytycznie wypowiedziała się, między innymi, na temat pandemicznej sytuacji w naszym Kraju.

Łącznie w całej Europie odnotowano już ponad 700 000 tysięcy nowych zarażeń wirusem SARS-CoV-2. Jest to nowy rekord od początku globalnej pandemii, nic więc dziwnego, że sytuacją zainteresowało się WHO, które wydało oficjalne oświadczenie na temat sytuacji w Europie.

Cała Europa w ogniu koronawirusa

Jak podkreśla Światowa Organizacja Zdrowia, w całej Europie padają rekordy zachorowań i śmierci z powodu wirusa SARS-CoV-2. Łącznie na Starym Kontynencie odnotowano ponad 700 000 nowych przypadków zarażeń koronawirusem. Ponad połowę z nich identyfikuje się w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i Rosji. Tedros Adhanom Ghebreyesus, który sprawuje rolę szefa WHO przypomina, że należy przestrzegać przepisów sanitarno-epidemiologicznych, utrzymywać dystans społeczny, nosić maseczkę i często myć ręce, szczególnie po powrocie z miasta.

DZISIAJ GRZEJE:

1. NASA: W stronę Ziemi zmierza tajemniczy obiekt. Eksperci osłupieli, nie mogą uwierzyć, czym jest

2. Bohaterski szczeniak uratował życie nienarodzonego dziecka i przyszłej mamy. Gdyby nie szybka reakcja zwierzęcia, mogłoby skończyć się tragicznie

Bank Millennium ostrzega klientów przed oszustami. Pieniądze znikają z kontBank Millennium ostrzega klientów przed oszustami. Pieniądze znikają z kontCzytaj dalej

Pandemia w Polsce. WHO grzmi

Jak co tydzień, Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała raport związany z rozwojem pandemii koronawirusa na świecie. W raporcie znalazło się również miejsce, aby wspomnieć o Polsce. Jak zauważają eksperci, w ciągu tygodnia w naszym kraju współczynnik śmierci spowodowanych chorobą COVID-19 wzrósł o 104%, a wzorst nowych zakażeń wzrósł o 93%. Taka sytuacja jest według Światowej Organizacji Zdrowia nieakceptowalna.

LOT stawia na rewolucję i samoloty, których wszyscy się boją. Pasażerowie są przerażeni, ale czy słusznie?LOT stawia na rewolucję i samoloty, których wszyscy się boją. Pasażerowie są przerażeni, ale czy słusznie?Czytaj dalej

Jednocześnie szef Światowej Organizacji Zdrowia podkreśla bezradność i irytację związaną z przeciągającą się pandemią koronawirusa. “Doskonale rozumiemy frustrację, jaką odczuwa wiele osób, społeczności i rządów, gdy pandemia się przeciąga, a liczba przypadków ponownie wzrasta. Nie ma jednak skrótów ani srebrnych kul. Odpowiedzią jest kompleksowe podejście z wykorzystaniem każdego narzędzia z możliwych. To nie jest teoria: kraje zrobiły to i robią to dzisiaj z powodzeniem” - tłumaczy Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Sony może szykować prawdziwą rewolucję. Wszyscy fani PlayStation 5 powinni zacierać ręceSony może szykować prawdziwą rewolucję. Wszyscy fani PlayStation 5 powinni zacierać ręceCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziewczynka nie chce dać spokoju śpiącemu psu. Wtedy zwierzę daje jej cenną nauczkę
  2. Niespodziewany zwrot akcji u Martyniuków, padły ostateczne słowa. Czy w sławnej willi z piękną kuchnią nastanie spokój?
  3. Niewiarygodne skutki erupcji Wezuwiusza w Pompejach. Naukowcy są zaskoczeni, doskonałe znalezisko
  4. Karta Pokemon jak apartament w Warszawie. Astronomiczna cena, raper wydał ogromne pieniądze
  5. Burger King zapowiada nowości związane z PlayStation 5. Nietypowa współpraca na zwiastunie
  6. Pilny apel Adrzeja Dudy do Polaków. Każdy powinien się zastosować, może uratować życie i zdrowie

Następny artykuł