Szerszenie
Źródło: youtube.com

Znalazł gigantyczne gniazdo szerszeni. Nagranie likwidacji siedliska tysięcy agresywnych owadów

Kuba WielochKuba Wieloch
10 Września 2020

Na posesji pewnej rodziny znaleziono półtorametrowe gniazdo szerszeni. Konieczna była interwencja specjalisty

Szerszenie są gatunkiem niezwykle inwazyjnym i agresywnym. Niestety te owady upodobały sobie tereny miejskie, w których zdecydowanie łatwiej o pożywienie niż w ich naturalnym środowisku. Coraz częściej znajdujemy gniazda szerszeni w okolicach domów i bloków mieszkalnych.

Szerszenie w Polsce


Szerszenie europejskie, które występują w Polsce, osiągają długość ciała do 3,5 cm (królowa), nieco mniejsze są samce, które osiągają wielkość 2,3 cm i robotnice, które mogą osiągać wielkość 2,4 cm. Ubarwienie szerszenia może się różnić zależnie od terenu, na którym występuje, w Polsce ich tułów jest czarny w rdzawe plamy, a odwłok żółty w czarne pasy. Jego rola w naturze jest niezbyt jasno określona. Z jednej strony żywi się muchówkami, a więc owadami, które są uznawane za szkodniki, z drugiej strony szerszenie atakują między innymi pszczoły i nadgryzają owoce i rośliny, co przynosi nam szkody.

Wysyp gigantycznych dziur na Syberii. Tajemnicze kratery mogą doprowadzić do globalnej katastrofyWysyp gigantycznych dziur na Syberii. Tajemnicze kratery mogą doprowadzić do globalnej katastrofyCzytaj dalej

Przerażające skutki użądlenia


Na świecie występuje wiele różnych gatunków tych owadów, to co je łączy to agresywne zachowanie i jad, który może uśmiercić człowieka. Narażeni są przede wszystkim alergicy, którzy na skutek użądlenia mogą dostać szoku anafilaktycznego, dlatego powinni oni za wszelką cenę unikać tych owadów.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Skarb Putina potężną bronią Rosji. Dzięki niemu ucisza Zachód i trzyma kraj na powierzchni

2. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady

Jak pozbyć się gniazda szerszeni?


Pamiętajcie, aby nigdy nie usuwać gniazda szerszeni samodzielnie. Jest to niezwykle niebezpieczne, ponieważ możecie narazić siebie i innych na bolesne użądlenia. W sytuacji znalezienia gniazda tych owadów w pobliżu swojego domu lub mieszkania należy wezwać odpowiednie służby, które skutecznie usuną kolonię.

Kolejne szkoły zamknięte. Czy czeka nas powrót do nauki zdalnej?Kolejne szkoły zamknięte. Czy czeka nas powrót do nauki zdalnej?Czytaj dalej

Niezwykłe nagranie


Poniżej możecie obejrzeć usuwanie gigantycznego gniazda szerszeni. Robotę wykonuje specjalista, który potrafi w sposób bezpieczny pozbyć się tych owadów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ustawiali kamery w lasach, aby nagrać dzikie zwierzęta. Nie spodziewali się
  2. Niemal wszyscy jak jeden mąż popełniają okropny błąd robiąc naleśniki. 1 krok zmienia wszystko
  3. Energia jądrowa przyszłości zatwierdzona. Reaktory atomowe trafią między innymi do Czech
  4. Otworzył wojskową konserwę z 1900 roku. Zawartość zwaliła go z nóg [wideo]
  5. NASA buduje zmiennokształtne samoloty. Nadchodzi lotnicza rewolucja [wideo]
  6. Tuż przed śmiercią zrobiły sobie wspólne zdjęcie. Nikt nie przypuszczał, że dojdzie do tragedii

Następny artykuł