Olbrzymie gniazdo szerszeni
Źródło: Stinger Creations - wideo - /watch?v=QJ8ls5oN3ps&feature=emb_title

Mężczyzna otworzył drzwi i zamarł. Dziesiątki tysięcy szerszeni w starej szopie [wideo]

Artur ŁokietekArtur Łokietek
25 Września 2020

Szerszenie potrafią być prawdziwą plagą. Stanowią olbrzymie zagrożenie dla ludzi, jeżeli ich gniazdo znajdzie się blisko czyjegoś domu. Wtedy do akcji wkraczają profesjonaliści, którzy potrafią pozbyć się nawet największych gniazd tych szkodników.

Tak olbrzymiego gniazda szerszeni chyba jeszcze nie widzieliście. Specjalista zajął się nim tak, jakby wokół nie było żadnego zagrożenia, co uwieczniono na fantastycznym wideo.

Szerszenie potrafią być niebezpieczne

Szerszenie to owady, które występują niemal na całym świecie, jednak poszczególne ich gatunki potrafią się od siebie niezwykle różnić. Gatunkiem, który naturalnie występuje w naszym kraju jest szerszeń europejski (inaczej zwany groźnym). Problem w tym, że od niedawna na naszym kontynencie zauważa się coraz częściej niezwykle niebezpieczny gatunek szerszenia azjatyckiego (a dokładniej - japońskiego). Jest to bardzo inwazyjna odmiana tych zwierząt i skrajnie niebezpieczna dla ludzi, gdyż zaledwie parę ich użądleń potrafi nas zabić. Na szkodę dla ludzi, już wiele lat temu owady te przystosowały się do zakładania gniazd w pobliżu ludzkich siedlisk, choć typowo zamieszkują one lasy liściaste i tyczy się to każdego ich gatunku.

W PRL-u byli gwiazdami naukowego programu TVP. Zmarli w dramatycznych okolicznościachW PRL-u byli gwiazdami naukowego programu TVP. Zmarli w dramatycznych okolicznościachCzytaj dalej

Olbrzymie gniazdo szerszeni

W serwisie YouTube możemy znaleźć pełno nagrań w przerażający sposób pokazujących to, jak wielkie konstrukcje potrafią stworzyć niebezpieczne dla człowieka owady. Na jednym z takich filmików obserwować możemy zmagania człowieka z bodaj jednym z największych gniazd szerszeni, jakie kiedykolwiek widzieliście. Po otwarciu drzwi szopy naszym oczom ukazuje wielce osobliwy widok - gniazdo owadów zajmuje znaczną część ściany i podłogi, a w jego środku mężczyzna znalazł nawet przedmioty kompletnie pokryte "papierem" składającym się na gniazdo. Na szczęście osoba zajmująca się problemem okazała się być specjalistą i posiadała niezbędny strój, a nawet specjalny preparat przeciw owadom. Nagranie obejrzeć możecie poniżej.

W W "Milionerach" zadano niespodziewane pytanie. Nie do wiary, że padło na wizjiCzytaj dalej

Polska Policja z nową bronią. Jej moc jest przerażającaPolska Policja z nową bronią. Jej moc jest przerażającaCzytaj dalej

Jak usuwać gniazda szerszeni?

Szerszenie, jak już wspomniane było w tekście wyżej, nie mają nic przeciw ludzkiej obecności w kwestii zakładania gniazd. Wtedy okazać się to może nie lada problemem - w końcu mało kto chciałby powtórzyć sytuację z filmiku powyżej. Z tego względu przy usuwaniu gniazda należy zachować szczególną ostrożność, a najlepiej po prostu nie robić tego na własną rękę, a zadzwonić po odpowiednie służby zajmujące się takimi usługami. Po straż pożarną możemy zadzwonić, gdy dochodzi do bezpośredniego narażenia życia lub zdrowia człowieka. Warto pamiętać o tym, że zanim gniazdo powstanie, królowa szerszeni może szukać odpowiedniego miejsca i w takiej sytuacji najlepiej się jej pozbyć. Gdy jednak w okolicy naszego domu dojdzie do wzmożonej aktywności owadów, lepiej poszukać porfesjonalistów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Afryka wolna od wirusa. Informację potwierdzono podczas konferencji z WHO
  2. Mężczyzna rozłupał kłodę, to co w niej znalazł zostawiło ślad na jego psychice [wideo]
  3. Polska Policja z nową bronią. Jej moc jest przerażająca
  4. Niesamowite znalezisko w kopalni. Górnicy przecierali oczy ze zdumienia

Następny artykuł